B. Zehnderis: „Alfa Romeo“ patenkinta G. Zhou pasirodymu

B. Zehnderis: „Alfa Romeo“ patenkinta G. Zhou pasirodymu
logo 2022 Balandžio 11 d. 16:51, Pirelli

Naujojo „Formulės-1“ sezono pradžia „Alfa Romeo“ komandai yra gana sėkminga – šveicarų komanda uždirbo taškus dvejose iš trijų lenktynių, o tai ekipai teikia optimizmo.

Tai ypač svarbu šiai komandai po ilgo periodo, kai kolektyvas ne kartą buvo atsidūręs ant bankroto ribos, jame keitėsi savininkai ir vadovai ir ekipą persekiojo įvairios negandos.

Per Australijos GP lenktynes patyręs Valtteri Bottas užėmė 8 vietą, o pasaulio čempionato debiutantas Guanyu Zhou liko per plauką nuo prizinio dešimtuko ir finišavo 11-tas.

Beje, 11-tas jis buvo ir Saudo Arabijoje, o pernai ši pozicija buvo tarsi užburta „Alfa Romeo“ sportininkams: Kimis Raikkonenas ir Antonio Giovinazzi 11 vietoje finišavo net septynis kartus. Melburne lenktynininkas iš Kinijos iki pat paskutinio rato turėjo šansą uždirbti taškus, tačiau Alexas Albonas su „Williams“ panaudojo išskirtinę taktiką, nuvažiavęs 57 ratus su kietosiomis padangomis ir tik prieš pat finišą užsidėjo minkštąsias, sugrįžo į trasą priešais G. Zhou ir aplenkė kiną 2,3 sek.

Tuo tarpu „Alfa Romeo“ sporto direktorius Beatas Zehnderis neabejoja, kad Zhou vertas pagyrų: „Kai „Williams“ lenktynininkas paskutiniame rate išvažiavo iš boksų, G. Zhou praktiškai su juo susilygino. Tačiau Guanyu turėjo atsisakyti atakos, nes jis važiavo su smarkiai nudėvėtomis padangomis ir buvo didelė rizika išlėkti iš trasos į žvyrą. Tačiau Zhou puikiai susitvarkė su užduotimi“.

Suprantama, kad „Alfa Romeo“ gana aukštai vertina V. Botto darbą – suomis pateisina komandos puoselėtas viltis.

„Valtteri su sudėtinga užduotimi susitvarkė gana profesionaliai, - mano komandos vadovas Fredericas Vasseuras. - Jei Lance'as Strollas nebūtų jo išstūmęs iš trasos po virtualaus saugos automobilio fazės, tai mes galėjome finišuoti 7 vietoje. Bet esu patenkintas, nes matau, kad mėnesiais trukęs intensyvus darbas duoda vaisių“.

Apskritai, Lance'o Strollo veiksmai Melburne sukėlė „Alfa Romeo“ pasipiktinimą, nes kanadietis iš „Aston Martin“ kelis kartus keitė važiavimo kryptį, gindamasis nuo Botto atakų tiesiojoje ir visai pelnytai gavo 5 sek. baudą.

„Formulėje-1“ Strollas buvo ir pasilieka judančiu „S“ formos posūkiu. Panašius veiksmus reikia apsvarstyti viešai“, - sakė B. Zehnderis.

Po trijų sezono etapų Hinvilo komanda turi 13 taškų, t. y. ji uždirbo lygiai tiek pat, kiek per visus praėjusius metus ir užima 6 vietą Konstruktorių taurės įskaitoje.

„Tokiu atveju, mums jau laikas sustoti, - juokavo F. Vasseuras po finišo Australijoje. - Bet po vakarykščio etapo mus aplenkė „McLaren“ ir su tuo mes privalome skaitytis“.

Alfa Romeo F1 Team ORLEN
Komanda: Alfa Romeo F1 Team ORLEN 2023 sezono taškai: 285
Variklis: „Ferrari“ Važiuoklė: C42
Plačiau


Komentarai (0)
Primename, kad esate atsakingi už komentarus prieš LR įstatymus.
×

TOP naujienos

Spėlionės TOP

# Vartotojas Taškai
1. blaster 2883
2. redworm 2851
3. Valerijonas 2848
4. berta 2847
5. Valode 2778