Bahreino GP: įdomioji statistika

logo 2021 Kovo 30 d. 12:36, Force India

Keletas įdomių faktų po pasibaigusio Bahreino GP etapo Sakhiro trasoje...

Laimėjęs kvalifikaciją Bahreine, Maxas Verstappenas iškovojo ketvirtą „pole“ karjeroje – iki šiol dvi „pole“ pozicijos buvo 2019 m. (Vengrija ir Brazilija) ir viena 2020 m. – Abu Dabyje. Pirmą kartą Maxas iškovojo dvi „pole“ paeiliui. Pirmą kartą nuo hibridinių jėgainių eros pradžios 2014 m. pirmajame etape pirmoji kvalifikacijos vieta atiteko ne „Mercedes“ komandos lenktynininkui.

16-tą kartą karjeroje Verstappenas startavo iš pirmosios eilė ir pagal šį rodiklį susilygino su Emersonu Fittipaldi.

Lewisas Hamitonas penktą kartą kvalifikavosi antras Bahreine. Stebėtina tai, kad antrų vietų šioje trasoje Lewisas turi daugiau nei „pole“ pozicijų. Pirmą kartą karjeroje Hamiltonas startavo iš pirmos eilės, kai „pole“ turėjo Maxas Verstappenas.

Danielis Ricciardo 11 kartų dalyvavo kvalifikacijoje Bahreine ir 11 kartų aplenkė savo komandos partnerius. Buvo pratęsta ši tradicija ir „McLaren“ sudėtyje – šeštadienį jis aplenkė Lando Norrisą.

Pirmą kartą po Italijos’20 etapo Sebastianas Vettelis pasitraukė iš kovos jau pirmoje kvalifikacijos dalyje.

Laimėjęs Bahreino GP lenktynes Lewisas Hamiltonas iškovojo 96-tą pergalę karjeroje, 75-tą „Mercedes“ ekipos sudėtyje ir 300-tąją Didžiosios Britanijos lenktynininkams. Pirmą kartą nuo 2015 m. Hamiltonas laimėjo pirmąsias sezono lenktynes. Lewisas pagerino absoliutų Michaelio Schumacherio rekordą pagal pirmavimo ratus varžybose. Michaelio sąskaitoje buvo 5111 ratų, o Lewisas jų dabar turi 5126.

Maxas Verstappenas finišavo antras, 43-čią kartą karjeroje užlipdamas ant podiumo ir pagal šį rodiklį susilygino su Jackie Stewartu.

Valtteri Bottas finišavo trečias, jam tai buvo 57-tas podiumas, lygiai tiek pat turėjo ir Nico Rosbergas. Norint patekti į absoliučiai geriausių podiumus turinčių pilotų dešimtuką, Bottui reikia dar tris kartus finišuoti tarp prizininkų, tada jis susilygins su Nelsonu Piquetu (60 podiumų).

Hamiltonas, Verstappenas ir Bottas trise tokia tvarka 14-tą kartą užlipo ant podiumo ir pakartojo ankstesnę podiumo tvarką, buvusią 14 -ka kartų – Hamiltonas, Rosbergas ir Vettelis.

Lando Norrisas finišavo ketvirtas, pakartodamas savo praėjusių metų Bahreino GP rezultatą. Jo komandos draugas D. Ricciardo užbaigė lenktynes septintas – šeštame etape paeiliui „McLaren“ iškovojo taškus dviem mašinomis.

Yuki Tsunoda finišavo devintas, tapdamas 76-tuoju pilotu F-1 istorijoje, iškovojusiu taškus debiutinėse lenktynėse. Yuki – pirmasis japonas, iškovojęs taškus po 9-tos Kamui Kobayashi vietos Brazilijoje 2012 metais.