Balandžio 1-oji F-1 istorijoje

Balandžio 1-oji F-1 istorijoje
logo 2018 Balandžio 01 d. 15:04, Manor

2001-ųjų balandžio pirmoji - diena, kai „Formulės-1“ dalyviai visą savo dėmesį skyrė ne juokeliams ir apgaulėms, o Brazilijos GP lenktynėms.

Priešingai nei dauguma dabar yra įpratę, tuomet varžybos vyko sezono pradžioje. Tai buvo trečiasis 2001 m. sezono etapas. Lenktynininkų įskaitoje „Ferrari“ pilotas Michaelis Schumacheris turėjo 10 taškų persvarą prieš komandos draugą Rubensą Barrichello ir „McLaren“ atstovą Davidą Coulthardą.

Kvalifikacijoje buvo greičiausias vokietis, kuris lenktynes pradėjo iš „pole“ pozicijos. Greta jo startavo jo brolis Ralfas. Varžyboms vos prasidėjus, trasoje pasirodė saugos automobilis, nes iš starto vietos taip ir nepajudėjo „McLaren“ atstovas Mika Hakkinenas.

Lenktynes pratęsus, į pirmąją vietą pakilo M. Schumacherį aplenkęs Juanas Pablo Montoya. Kolumbiečiui, „Williams“ pilotui, tai buvo tik trečios F-1 varžybos.

J. P. Montoya pirmavo didžiąją lenktynių dalį ir turėjo puikius šansus nugalėti. Bet viską sugadino „Arrows“ lenktynininkas Josas Verstappenas, 38-ame rate atsitrenkęs į kolumbiečio bolidą.

Iš varžybų pasitraukus „Williams“ pilotui, M. Schumacheriui pasitaikė puiki proga iškovoti pergalę. Bet viską sujaukė permainingos oro sąlygos. Vokietis du kartus apsisuko trasoje, o lenktynes pirmas baigė ir pergalę iškovojo D. Coulthardas. Antras liko M. Schumacheris, o ant paskutinio apdovanojimų pakylos laiptelio užlipo „Sauber“ pilotas Nickas Heidfeldas.

Nesėkmingai lenktynės susiklostė vietos herojui R. Barrichello. Dar prieš prasidedant varžyboms sugedo brazilo bolidas. Tuo metu taisyklės leido komandoms turėti po tris bolidus, tad sportininkas persėdo į atsarginį bolidą ir startavo varžybose. Tačiau po avarijos, kurioje sudalyvavo ir R. Schumacheris, R. Barrichello pasitraukė iš lenktynių.Primename, kad esate atsakingi už komentarus prieš LR įstatymus.
×

TOP naujienos

F-1.lt pulsas

Spėlionės TOP

# Vartotojas Taškai
1. Darius Linkevicius 1859
2. Beržas 1833
3. Tadas Misevičius 1828
4. regdal 1825
5. gytisz 1821