Belgijos GP: įdomioji statistika

logo 2019 Rugsėjo 02 d. 13:42, Pexels

Keletas įdomių statistinių faktų po Belgijoje pasibaigusių GP lenktynių.

Laimėjęs kvalifikaciją Spa trasoje, Charlesas Leclercas iškovojo trečiąją „pole“ poziciją šiame sezone. Tai buvo pirmoji „pole“ „Ferrari“ komandai Spa nuo 2007 metų, kai kvalifikaciją laimėjo Kimis Raikkonenas ir 11-toji istorijoje. Daugiau „pole“ „Ferrari“ turi tik Niurburgringe (15) ir Monzoje (20).

Leclerco pranašumas prieš antrą laiką parodžiusį Sebastianą Vettelį – 0.748 sek. – pats didžiausias tarp pirmosios ir antrosios vietų šiame sezone. Šeštą kartą paeiliui Leclercas aplenkė Vettelį kvalifikacijoje.

Antrą kartą sezone „Ferrari“ užėmė pirmąją starto juostą – ir 78 kartą istorijoje. „Ferrari“ yra absoliutus lyderis pagal šį rodiklį. Antroje vietoje – „Mercedes“ (66).

Pirmą kartą nuo 2013 metų „Mercedes“ nepavyko iškovoti „pole“ pozicijos Spa trasoje.

Kvalifikavęsis 13-tas, Lance‘as Strollas pasiekė geriausio savo rezultato sezone ir tik antrą kartą sezone jis pateko į antrąją kvalifikacijos dalį.

Pirmą kartą nuo Ispanijos GP etapo pirmajame dešimtuke nebuvo „McLaren“ pilotų. Carlosas Sainzas iškrito pirmojoje kvalifikacijos sesijoje pirmą kartą nuo Australijos GP etapo.

Po trylikos GP etapų tik dviejose komandose liko triuškinantis kvalifikacijos rezultatas 13:0 – tiek kartų debiutantas George‘as Russellas aplenkė patyrusį Robertą Kubicą „Williams“ bei Sergio Perezas – Lance‘ą Strollą „Racing Point“.

Laimėjęs varžybas Spa, Charless Leclercas iškovojo pirmąją savo pergalę karjeroje ir 14-tą „Ferrari“ ekipai šioje trasoje. Daugiau pergalių (18) „Ferrari“ turi tik Monzoje.

Charlesas tapo 108-tuoju lenktynininku, laimėjusiu lenktynes ir 39-tuoju „Ferrari“ sudėtyje.

Leclerco pergalė Spa – pirmoji pilotams, gimusiems Monake. Ši Viduržemio jūros karalystė tapo 23 valstybe, kurios sportininkai laimėjo F-1 lenktynes.

Lewisas Hamiltonas finišavo antras, 145 kartą užlipęs ant podiumo. Tai buvo 38-toji Lewiso antroji vieta karjeroje (esant 81 pergalei).

Spa Hamiltonas 141 kartą pirmavo lenktynėse. Iki Michaelio Schumacherio rekordo (pirmavo 142 varžybose) beliko vienas GP etapas.

Sebastianas Vettelis finišavo ketvirtas, penktą kartą šiame sezone paskui komandos draugą. Vettelis jau metai nelaimi lenktynių, jo praėjusi pergalė buvo Spa prieš metus.

Penktoji Alexo Albono vieta – geriausias sportininko iš Tailando rezultatas.

Sergio Perezas lenktynes užbaigė šeštoje vietoje, jis ketvirtą kartą per pastaruosius penkerius metus Spa finišavo pirmajame šešetuke.

Maxo Verstappeno pasitraukimas iš lenktynių pirmajame rate nutraukė sėkmingą jo 21 lenktynių paeiliui finišą pirmajame penketuke.

Perėjęs į „Toro Rosso“, Pierre‘as Gasly Spa pirmą kartą uždirbo taškus nuo Didžiosios Britanijos GP ir užbaigė lenktynes tame pačiame rate kaip ir varžybų lyderis.