Belgijos GP: įdomioji statistika

logo 2020 Rugsėjo 01 d. 10:34, Pirelli

Keletas įdomių statistinių faktų po Spa pasibaigusių Belgijos GP etapo lenktynių...

Laimėjęs kvalifikaciją Spa, Lewisas Hamiltonas iškovojo penktąją „pole“ poziciją sezone, šeštą belgų trasoje ir 93-čią karjeroje.

Valtteri Bottas parodė antrą laiką, pirmą kartą per karjerą kvalifikavosi pirmoje eilėje Spa. „Mercedes“ komanda pirmą kartą po 2015 metų Spa užėmė visą pirmą starto eilę.

Trečioji Maxo Verstappeno vieta leido „Red Bull“ komandai pirmą kartą nuo 2016 m. startuoti pirmajame ketvertuke. Iki pirmosios eilės Maxui pritrūko 0,015 sek.

Kvalifikavęsis ketvirtas, Danielis Ricciardo pasiekė geriausio rezultato sezone - geriausio sau Spa trasoje, kuri jis jau nuvažiavo  dešimt GP.

Maxo Verstappeno komandos draugas Alexas Albonas kvalifikavosi penktoje vietoje, pasiekęs geriausio rezultato sezone.

Šeštoji Estebano Ocono vieta kvalifikacijoje leido „Renault“ komandai pirmą kartą po Italijos’19 dviem mašinomis patekti į geriausiųjų šešetuką.

Kvalifikavęsis septintas, Carlosas Sainzas pasiekė geriausios savo rezultato Spa. Anksčiau jis niekada nėra Belgijoje startavęs aukščiau dešimtos vietos.

Jo komandos draugas iš „McLaren“ Lando Norrisas pratęsė savo rekordą - jis lieka vieninteliu, išskyrus „Mercedes“ pilotus bei Verstappeną, kuris visose šio sezono lenktynėse startavo pirmajame dešimtuke.

Kvalifikavęsis 11-tas, Daniilas Kvyatas pasiekė geriausio sau rezultato sezone ir geriausio Spa trasoje - trijose prieš tai buvusiose kvalifikacijose jis teužėmė tik 19 vietą. Tik 0,008 sek. pritrūko rusui, kad jis patektų į finalą. Pirmą kartą per pastaruosius 10 etapų kvalifikacijoje Kvyatas aplenkė savo partnerį Pierre‘ą Gasly.

Kvalifikavęsis 15-tas, George Russellas penktą kartą per pastaruosius 7 etapus pateko į antrą kvalifikacijos etapą.

„Alfa Romeo“ lenktynininkas Antonio Giovinazzi lieka vieninteliu, kuris visose šio sezono kvalifikacijose iškrito iš kovos dar pirmoje sesijoje.

Laimėjęs Belgijos GP, Lewisas Hamiltonas iškovojo 89 pergalę karjeroje, sumažindamas atsilikimą nuo Michaelio Schumacherio pagal šį reitingą iki dviejų pergalių.

Spa Hamiltonas viršijo Schumacherio rekordą pagal lyderiavimą distancijoje. Michaelis lyderiavo trasoje 24 148 km, o Lewisas dabar - 24 297 km.

Spa Lewisas uždirbo taškus 40-tose lenktynėse paeiliui - tai naujas absoliutus rekordas.

„Mercedes“ pasiekė antrąją pagal ilgumą lenktynių seriją (30 lenktynių - nuo Brazilijos’18 iki Belgijos’20), kurioje jų pilotas pirmavo bent viename rate. Geriausią pasiekimą turi „Williams“ komanda - 31 GP etapas - Prancūzija’95 - San Marinas’97.

Finišavęs antras, Valtteri Bottas pasiekė geriausio sau rezultato Spa. Valtteri 51 kartą per karjerą užlipo ant podiumo, pagal šį rodiklį susilygindamas su  Mika Hakkinenu.

Pergalingas „Mercedes“ dublis - tik trečias per Spa istoriją. Pirmą iškovojo Mossas bei Fangio 1955 m. o antrą - Hamiltonas bei  Rosbergas 2015 metais.

Podiumas Spa - 37-tas Maxo Verstappeno karjeroje, pagal šį rodiklį jis susilygino su Riccardo Patrese. Serija iš šešių podiumų paeiliui geriausia Maxo karjeroje.

Danielis Ricciardo su kartus finišavo ketvirtas per paskutines ketverias lenktynes. Geriausias ratas, kurį Danielis parodė - pirmasis „Renault“ komandai po 2010 metų, kurį tada Robertas Kubica iškovojo Kanadoje.

Estebanas Oconas finišavo penktas, kartu su Danielio rezultatu ir geriausiu ratu, „Renault“ Belgijoje uždirbo 23 taškus per vieną GP - tai rekordinis pasiekimas šiai komandai.

Stebėtina, kad 9 ir 10 „Racing Point“ vietos finiše šiais metais, kai komanda gerokai pasitempė, yra blogesnės nei 2019 m. (6 ir 10 vietos) bei 2018 m. (5 ir 6 vietos).

Belgijos GP buvo 1000-tosios lenktynės „Ferrari“ varikliams ir geriausiai su tokiu motoru finišavo Kimis Raikkonenas, užėmęs 12 vietą.

Pirmą kartą nuo 1998 metų „Ferrari“ komanda Spa neiškovojo nė vieno taško.