Brazilai grasina „Formulei-1“ teismu (26)

Brazilai grasina „Formulei-1“ teismu
logo 2020 Liepos 27 d. 20:24, Red Bull Content Pool / Getty Images

Savaitgalį paaiškėjo, kad visi „Formulės-1“ etapai Šiaurės ir Pietų Amerikoje yra atšakuti, tame tarpe ir Brazilijos GP etapas ir tai labai papiktino San Paulo lenktynių organizatorių verslininką Tamasą Rohonyi.

Oficialiai apie etapo atšaukimą buvo paskelbta penktadienį, tačiau Rohonyi sužinojo apie tai anksčiau, iš „Formulės-1“ vadovybės jam adresuoto laiško, kuriame buvo sakoma apie labai didelį užsikrėtimo mastą koronavirusu Brazilijoje, o taip pat apie tai, kad mažiausiai penkios F-1 komandos išreiškė didelį susirūpinimą dėl išvykos į šią Lotynų Amerikos valstybę.

Verta pažymėti, kad santykiai tarp „Liberty Media“ ir etapo Brazilijoje organizatorių yra gana įtempti, kadangi naujiesiems pasaulio čempionato šeimininkams kaip palikimas nuo B. Ecclestone laikų liko specifinis kontraktas su Interlagoso autodromu, kuris numato, kad lenktynių organizatoriai gali nemokėti už etapų rengimą nuo 2018 iki 2020 metų imtinai.

Brazilijos GP etapas be pertraukos buvo įtrauktas į F-1 tvarkaraštį nuo 1973 metų ir pastaruosius 30 metų varžybos vyko San Paule. Tačiau sutarties su FOM pratęsimas atsidūrė su klaustuku, kadangi vietos valdžia atsisakė finansiškai remti lenktynes tuo pagrindu, kad biudžetinės lėšos gali būti skiriamos tik visuomeniniams, o ne komerciniams renginiams.

Bet kokiu atveju, varžybos San Paule galėjo būti paskutinėmis šio miesto autodrome ir T. Rohonyi mano, kad pagrindo atšaukti šį etapą nėra. Jo teigimu, epidemiologinė situacija San Paule yra geresnė nei daugelyje pasaulio valstybių.

„Lenktynių atšaukimas nebuvo mums siurprizu, bet mes negalime sutikti su priežastimis, dėl kurių tai buvo padaryta, - pareiškė brazilų verslininkas. - Jei pažiūrėsime San Paulo, o ir visos Brazilijos statistiką, tai lyginant su Anglija, ji yra kur kas geresnė.

Vienareikšmiška, kad argumentai dėl varžybų pas mus atšaukimo yra išgalvoti. Sutartyse yra numatyta tik viena sąlyga, leidžianti kuriai nors pusei nutraukti kontraktą - tai „force majore“ aplinkybės. Mes kreipsimės į teisininkus, kadangi patirsime labai didelius nuostolius“.

Tamas Rohonyi taip pat tvirtina, kad lenktynių atšaukimas kirs per San Paulo reputaciją. Be to, jo žodžiais, į autodromo rekonstrukciją neseniai iš miesto biudžeto buvo išleista 8 mln. JAV dolerių ir pasiruošimas GP etapui ėjo pagal planą, tačiau F-1 vadovai viską sugriovė.


Komentarai (26)
Paulius 1
| 07/30 11:29 Atsakyti
tikri idiotai yra tie, kurie dalyvauja šitame koronos viruso cirke
ddt
| 07/28 18:14 Atsakyti
Tamas Rohonyi
07/28 10:53

Dėkui ddt, išmokau lietuviškai, paskaičiau tavo komentarą ir susimąsčiau - gal tikrai nepadavinėsiu.

Čia kartais ne tu Delfyje antraštėje rašei "Atomonis milžinis"? O gal čia tu šioje svetainėje pavadinime rašei "Hamiltons"? Džiaugiuosi, kad tobulėji.
Tamas Rohonyi
| 07/28 10:53 Atsakyti
Dėkui ddt, išmokau lietuviškai, paskaičiau tavo komentarą ir susimąsčiau - gal tikrai nepadavinėsiu.
db
| 07/28 09:47 Atsakyti
aš čiuju šitas verslininkas priklauso Bolsonaro partijai arba yra iš jo aplinkos, nes panašiu vėžiu serga matomai
Rasak
| 07/28 09:31 Atsakyti
Verslininkas tikras "komediantas" kaip čia jau rašė ddt. Pats sau prieštarauja. Į autodromą investuoti 8 mln. USD, tai ir vykdykite visuomeninius renginius, čempionatus... kuriuos finansuos privatūs rėmėjai arba valstybė, o juk F1 komercinis renginys, taigi vykti Interlagose negali... :)
Ndos
| 07/28 09:14 Atsakyti
Net neabejoju jog sutartyje yra irasas force majeure
ddt
| 07/27 20:52 Atsakyti
Komediantas. Santykinės testavimo apimtys trigubai mažesnės nei tarkim, JAV, bet santykinis susirgusių skaičius - toks pat. Ir beje, aš lyginu su viena iš prasčiau atrodančių valstybių. Nieko tu nepadavinėsi į teismą.
×

TOP naujienos

F-1.lt pulsas