Brazilijos GP: įdomioji statistika

logo 2019 Lapkričio 18 d. 17:00, Pixabay

Keletas įdomių statistinių faktų po San Paule pasibaigusių Brazilijos GP lenktynių.

Laimėjęs kvalifikaciją Interlagose, Maxas Verstappenas iškovojo antrąją „pole“ karjeroje. Tai buvo penktoji „pole“ pozicija „Red Bull“ komandai hibridinių turbovariklių eroje ir pirmoji jiems Brazilijoje nuo 2013 metų.

„Honda“ motoristams tai buvo pirmoji „pole“ Brazilijoje nuo 1991 metų, kai kvalifikaciją laimėjo Ayrtonas Senna prie „McLaren-Honda“ vairo.

„Red Bull“ vadovas Christianas Horneris šeštadienį šventė gimtadienį – ir antrą kartą jo vadovaujamos komandos pilotas iškovojo tą dieną „pole“ poziciją – pirmas buvo Sebastianas Vettelis, kuris 2013 m. JAV GP etape laimėjo kvalifikaciją.

Sebastians Vettelis kvalifikavosi antras, septintą kartą sezone ir 101 kartą startavo iš pirmosios eilės.

Lewisas Hamiltonas kvalifikavosi trečias ir ketvirtą kartą paeiliui nestartavo iš pirmosios eilės.

Alexas Albonas ketvirtose GP lenktynėse paeiliui startavo iš pirmojo šešetuko.

Pierre‘as Gasly kvalifikavosi septintas, ketvirtame etape paeiliui patekdamas į finalinę dalį – tai vienintelis pilotas iš ne trijų „top“ komandų, kuriam tai pavyko padaryti.

Tik „McLaren“ ekipoje rezultatas kvalifikacijose tarp komandos draugų yra 10:10. Laimėtojas čia bus išaiškintas tik paskutiniame sezono etape.

„Williams“ komandoje rezultatas triuškinantis – 20:0 George‘o Russello naudai.

Laimėjęs lenktynes San Paule, Maxas Verstappenas iškovojo trečią pergalę sezone ir aštuntą savo karjeroje. Tai pirmoji Maxo pergalė po starto iš „pole“ pozicijos.

Finišavęs pirmas Brazilijoje, Verstappenas 30-tą kartą užlipo ant podiumo ir 75 kartą uždirbo taškus.

Antroji Pierre‘o Gasly vieta tapo geriausiu rezultatu prancūzo karjeroje- tai geriausias rezultatas „Toro Rosso“ komandai po Vettelio pergalės 2008 metais Monzoje.

„Honda“ motoristai iškovojo savo pirmąjį pergalingą dublį po Japonijos’91, kur A. Senna laimėjo savo paskutinį čempiono titulą.

Brazilijoje „Honda“ motoristai peržengė 5000 lyderiavimo ratų limitą.

Po to, kai teisėjai nubaudė L. Hamiltoną, Carlosas Sainzas pakilo į trečiąją vietą, iškovodamas savo pirmąją vietą ant podiumo karjeroje ir šimtąjį Ispanijos sportininkams.

Tai buvo pirmasis „McLaren“ komandos podiumas po Australijos’14. Lenktynės Interlagose buvo pačios rezultatyviausios „McLaren“ komandai, kuri užėmė šiame sezone 4 vietą Konstruktorių taurės įskaitoje.

Ketvirtoji Kimio Raikkoneno vieta leido suomių pilotui nutraukti nesėkmingą 7 lenktynių seriją paeiliui be taškų.