D. Robsonas: komandos adaptuojasi prie naujo formato

D. Robsonas: komandos adaptuojasi prie naujo formato
logo 2023 Rugsėjo 07 d. 14:38, Pirelli

Monzoje antrą kartą šiame sezone „Pirelli“ išbandė alternatyvų padangų mišinių naudojimą savaitgalio metu. Esant tokiam formatui sportininkai visam savaitgaliui gauna ne tradicinius 13 padangų komplektų, o tik 11-ka, be to, kvalifikacijos pirmoje dalyje galima naudoti tik kietąsias, antroje sesijoje – tik vidutines, o trečioje – tik minkštąsias padangas.

Tokios priemonės „Pirelli“ kompanijai leistų per sezoną sutaupyti daugiau kaip 3500 padangų, kurias dabar reikia pagaminti ir transportuoti po visą pasaulį ir tai teigiamai paveiktų „Formulės-1“ siekį tapti ekologiškai neutraliu čempionatu.

Ne visi sportininkai yra patenkinti tokiomis naujovėmis, daugelis skundžiasi, kad pilnaverčiam darbui penktadienio treniruotėse jiems neužtenka padangų, tačiau „Williams“ komandos vyriausiasis lenktynių inžinierius Dave'as Robsonas sako, kad jei tokia taisyklė bus galutinai patvirtinta, komandos ir sportininkai greitai prie to adaptuosis.

Dave'as Robsonas: „Kol kas tai yra neįprastas formatas inžinieriams ir pilotams. Penktadienį mes turime mažiau komplektų, kartais tai nepadeda. Šeštadienį tenka montuoti kietesnes padangas, o tai neleidžia greitai surasti reikiamą važiavimo ritmą. Tačiau Alexas Albonas Monzoje gerai susitvarkė su nauju padangų naudojimo formatu.

Komanda dar nėra apsisprendusi, kaip esant tokiam pasirinkimui, efektyviai išnaudoti treniruotes. Bet kai mes dar kelis kartus padirbėsime pagal naują formatą, visi adaptuosis ir veiks maždaug panašiai.

Kol kas sunku pasakyti, kokia tvarka naudoti padangas treniruotėse, kad bÅ«tų galima kuo geriau pasiruošti kvalifikacijai. Bet komandos su labai greitais bolidais nelabai pergyvena šiuo klausimu – Maxui pilnai pakako vieno kietųjų komplekto pirmoje kvalifikacijos dalyje“.Primename, kad esate atsakingi už komentarus prieš LR įstatymus.
×

TOP naujienos

F-1.lt pulsas

Spėlionės TOP

# Vartotojas Taškai
1. Darius Linkevicius 1859
2. Beržas 1833
3. Tadas Misevičius 1828
4. regdal 1825
5. gytisz 1821