Dakaras. „Agrorodeo“ komanda praskleidė paslapties šydą, gaubusį kitų metų Dakarą

Dakaras. „Agrorodeo“ komanda praskleidė paslapties šydą, gaubusį kitų metų Dakarą
logo 2020 Lapkričio 24 d. 12:00, A.S.O./DPPI/F.Gooden

Antradienio rytą pasibaigusios „Agrorodeo“ komandos socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje vykusios transliacijos metu iki tol labai gerai atpažįstamo ekipažo nariai - Vaidotas Žala ir Saulius Jurgelėnas - pristatė komandos pasirengimo Dakaro raliui, iki tol laikytas paslaptyje, naujienas.

Naujienų, iš tiesų, apstu: komandos įvaizdžio pokyčius lydi ir pokyčiai šturmano kėdėje. 

„Esame toje vietoje, kur prieš šešerius metus pristatėme savo „Bitę. Čia prasidėjo mūsų Dakaro kelionė“, - pradėjo pristatymą lenktynininkas V. Žala ir žvelgdamas į skraiste uždengtą automobilį.

Pristatydamas atnaujintą komandos įvaizdį, pilotas paaiškino tai lėmusią priežastį.
Anksčiau savo „Mini“ (ir prieš tai buvusius automobilius) ryškiai žalia „nuspalvinusi“ komanda kitus metus pasitiks „įliejusi“ mėlynos atspalvių į automobilio priekį. Šeštus metus iš eilės esančiai pagrindinei komandos partnerei, „Agrorodeo“, pakeitus įvaizdį, pokyčiams įkandin sekė ir Dakare dalyvausianti komanda.

Antrus metus iš eilės ekipažas lenktyniaus „Mini“ bolidu. Ant automobilio šono atsirado gamyklinės „X-Raid“ komandos logotipas, bet, V. Žala pabrėžė, kad tai toli gražu nereiškia, jog lietuviai tapo šios komandos dalimi.

„Dar mums reikės daug žolės apipjauti“, - juokavo humoro jausmo nestokojantis lenktynininkas, pridūręs, kad po 2020-ųjų Dakaro, kuriame „Mini“ buvo nemažai apgadintas, „X-Raid“ bazėje automobilis buvo atstatytas iki idealios būklės ir vėl lydės komandą į laukiantį Dakaro nuotykį.

Didžiausiu netikėtumu ir naujiena tapo video konferencijos metu pristatytas naujasis komandos šturmanas

Juo tapo portugalas Paulo Fiuza, buvęs „Misteriu Dakaru“ vadinamo Stephane'o Peterhanselio šturmanas gamyklinėje „X–raid“ komandoje, Dakare lenktyniaujantis jau nuo 2007 m, o praėjusių metų Dakare kartu su legendiniu, 13-ka kartų Dakarą laimėjusiu pilotu iš Prancūzijos, iškovojęs 3-iąją vietą bendroje automobilių įskaitoje, po to kai „Misterio Dakaro“ žmona Andrea Peterhansel dėl sveikatos problemų staiga atsisakė dalyvauti 2020 metų Dakare. 

„Gydytojai pasakė, kad važiuoti gali, bet pasiimk rimtų nuskausminamųjų“, - savo sveikatos būklę komentavo iki tol komandos šturmanu buvęs S. Jurgelėnas, pridūręs, kad pirminis planas buvo operacija ir gydymasis, tačiau po operacijos trunkanti pusmečio reabilitacija, neleistų pasiruošti  2021-ųjų Dakaro raliui. 

Primename, kad didžiąją dalį praėjusių metų Dakaro greičio ruožų „Agrorodeo“ komandos šturmanas įveikė kęsdamas didžiulius skausmus. O Vaidoto frazė, ištarta po 6 etapo: „taip kalėm, kad atrodė stuburai į kišenes subyrės“, ko gero, geriausiai iliustruoja, koks S. Jurgelėnui buvo 2020 m. Dakaras Saudo Arabijoje.

Šioje nepavydėtinoje situacijoje pagalbos ranką lietuviškam ekipažui pagalbos ranką ištiesė „X-Raid“ komanda, pasiūliusi naujo šturmano kandidatūrą. „Komanda ieškojo geriausio mums sprendimo, nes surasti talentingą ir patyrusį šturmaną tikrai sudėtinga“, - pasakojo V. Žala.

Portugalo Paulo Fiuza dosjė iš tiesų įspūdingas:

dvi penktosios vietos, dvi septintosios vietos, viena aštuntoji ir viena trečioji vieta bendroje automobilių įskaitoje Dakaro raliuose. 

„Tikiuosi, kad ateinantis Dakaras bus labai geras. Keliu mums TOP 6-7 vietą galutinėje įskaitoje. Ir tikrai žinau, kad tai ambicingas siekis“, - virtualaus prisistatymo metu kalbėjo portugalas. 

Reaguodamas į tokį pasisakymą V. Žala sakė: „Aš tokiais drąsiais lūkesčiais kaip Paulo nesižarstysiu, nors suprantu jį, jis, matyt nepratęs važiuoti už TOP10 ribų. Tačiau mums pirmiausia turėsime surasti stabilesnę, nuoseklesnę liniją. Negalime leisti rezultatams taip „šokinėti“ nuo aukštumų ir rikiuotės galo, kaip praėjusiais metais.“

V. Žala ir P. Fiuzo susitiks tik Saudo Arabijos, Džedos mieste, kur kitų metų sausio 3-iąją laukia Dakaro ralio startas. Iki tol ekipažas bendrų treniruočių neplanuoja.

„Mes apskritai galvojame užsidaryti rūsyje visam gruodžiui, kad būtume tikri, jog galėsime išvykti“, - juokavo V. Žala, prižadėjęs, kad ateityje Dakaro aistruoliai gali tikėtis klausimų-atsakymų sesijos šios savaitės eigoje, kurioje galės užduoti jiems rūpimus klausimus ir gauti atsakymus. 

Komandos įvaizdžio ir naujojo šturmano pristatymo įrašas oficialioje komandos „Agrorodeo“ paskyroje:


Komentarai (0)
×

TOP naujienos

F-1.lt pulsas