Dakaras. C. Sainzas abejoja „Audi“ galimybėmis nugalėti

Dakaras. C. Sainzas abejoja „Audi“ galimybėmis nugalėti
logo 2021 Gruodžio 31 d. 18:02, Pixabay

Carlosas Sainzas nėra optimistiškai nusiteikęs ir abejoja atstovaujamos „Audi“ komandos galimybėmis nugalėti 2022 m. Dakaro ralyje.

„Audi“ pirmą kartą dalyvaus prestižiniame ralyje su visiškai nauju „RS Q e-tron“ automobiliu, sukurtu remiantis „Formulės-E“ ir DTM čempionatuose naudotomis ir tobulintomis technologijomis.

Nors automobilis visą laiką bus varomas elektra, jame taip pat bus įmontuotas dviejų litrų darbo tūrio variklis su turbokompresoriumi, kuris įkraus baterijas ilgesniuose greičio ruožuose.

Kai „Audi“ pirmą kartą paskelbė apie savo planus dalyvauti Dakare, ji kreipėsi į organizatorius su prašymu pakoreguoti taisykles, taip siekdama, jog naujai sukurtas automobilis būtų toks pat konkurencingas kaip ir tie, kurie turi vidaus degimo variklius. Tarp pokyčių buvo padangų pripūtimo sistema, didesnė važiuoklė, didesni ratai ir didesnė pakabos eiga nei visais ratais varomų automobilių. Tačiau sulaukus  „Toyota“ ir „Prodrive/Bahrain Raid Xtreme“ kritikos bei nepasitenkinimo, organizatorius ASO patenkino ne visus „Audi“ norus.

Tris kartus Dakaro ralį laimėjęs C. Sainzas mano, kad dėl galiojančių taisyklių „Audi“ atsidūrė sau nepalankioje padėtyje.

„Negalime nekreipti dėmesio į tai, kad pagal reglamentą, kuris turėjo teikti prioritetą hibridiniais ir elektriniais varikliais varomiems automobiliams, turime tiek pat arba mažiau galios ir didesnį svorį“, - sakė C. Sainzas.

„Labai greitai pamatysime tikrąją situaciją, bet tai labai pakenkė šiam projektui. Pažiūrėsime koks bus galios balansas, bet kol kas nesu labai optimistiškai nusiteikęs. Turėjome turėti automobilį su trupučiu daugiau galios nei kiti ir su šiek tiek didesne pakabos eiga. Galiausiai neturime nei vieno, nei kito. Galbūt net mažiau galios, atsižvelgus į tai, kaip viskas matuojama, ir 150 kg daugiau svorio.“

„Su tokio kalibro investicijomis, su naujomis technologijomis, varžytis esant tokioms aplinkybėms nėra pats geriausias dalykas.“

Nepaisant visko, praeityje nugalėjęs su „Volkswagen“, „Peugeot“ ir „Mini“, C. Sainzas tikisi iškovoti pergalę ir su „Audi“.

„Kiekvienais metais mano svajonės keičiasi. Tai mane motyvuoja siekti aukščiausių rezultatų ir judėti į priekį. Susipažinęs su šiuo projektu, norėjau būti jo dalimi. Ir tas faktas, jog manimi, kaip veteranu, pasikliauja „Audi“, dar labiau sudomino.“

„Tad dabar mano svajonė yra paversti šį automobilį pergalingu, kaip tai bandžiau padaryti su „Volkswagen“, „Peugeot“ ir „Mini“.Primename, kad esate atsakingi už komentarus prieš LR įstatymus.
×

TOP naujienos

F-1.lt pulsas

Spėlionės TOP

# Vartotojas Taškai
1. Darius Linkevicius 2284
2. Valode 2236
3. Beržas 2222
4. mantioras 2220
5. Tadas Misevičius 2218