Dakaras. Istorinis pasiekimas: V. Žala laimėjo pirmąjį greičio ruožą

logo 2020 Sausio 05 d. 13:18, „Agrorodeo“

Sekmadienį Saudo Arabijoje prasidėjo Dakaro ralio maratonas, kuriame jau pirmąją dieną itin garsiai nuskambėjo Lietuvos vardas.

Įspūdingai pirmąją Dakaro dieną įveikęs Vaidoto Žalos ir Sauliaus Jurgelėno ekipažas, finišą pasiekė 3 valandas 19 minučių ir 4 sekundes bei laimėjo greičio ruožą. To mūsų šalies istorijoje padaryti dar nebuvo pavykę niekam.

Antras pirmąją Dakaro dieną liko „Mini“ komandos atstovas Stephane'as Peterhanselis, kuris nuo „Agrorodeo“ komandos atsliko 2 min. ir 14 sek.

Trečias liko dar vienas „Mini“ atstovas Carlosas Sainzas, lietuviui pralaimėjęs 2 min. ir 50 sek.

Praėjusių metų nugalėtojas Nasseras Al-Attiyah su „Toyota“ automobiliu pirmavo didžiąją greičio ruožo dalį, tačiau artėjant prie finišo susidūrė su techninėmis problemomis bei finišavo ketvirtas.

Sėkmingai pirmoji Dakaro diena susiklostė ir debiutantui, dukart „Formulės-1“ čempionui Fernando Alonso, kuris finišavo 11 vietoje ir nuo V. Žalos atsiliko 15 min. ir 27 sek.

Finiše jau pasirodė ir antrasis lietuvis - Benediktas Vanagas, kuris kol kas yra 15 vietoje. Lietuvis ilgą laiką turėjo problemų su GPS siųstuvu, o taip pat susidūrė su techniniais nesklandumais. B. Vanagas nuo V. Žalos atsiliko 23 min. ir 26 sek.

Sunkiai pirmoji diena klostėsi Antanui Juknevičiui. Vos pajudėjus po starto lietuvis susidūrė su variklio aušinimo problema, o prieš pat finišą teko pakeisti ir vieną automobilio ratą. Vis tik A. Juknevičius finišą pasiekė ir kol kas yra 48 vietoje, o nuo lyderio atsilieka 1 valanda 19 min. ir 18 sek.

Finišą pasiekė ir Dakaro debiutantas Edvinas Juškauskas, kuris pirmąją dieną pranoko A. Juknevičių bei kol kas yra 40 pozicijoje.

Praščiausiai pirmoji diena susiklostė į Dakarą po ilgos pertraukos sugrįžusiam Gintui Petrui, kuris finišavo 61 vietoje ir nuo lyderio atsilieka daugiau nei 2 valandas.