Dakaras. Kiek A. Juknevičius pakenkė V. Žalai?

Dakaras. Kiek A. Juknevičius pakenkė V. Žalai?
logo 2022 Sausio 14 d. 18:23, A.S.O./C.Lopez

Paskutinė Dakaro ralio diena buvo pilna intrigos lietuvių ekipažams. SSV bagių klasėje tauragiškis Rokas Baciuška, tik šiemet debiutavęs šiame maratone, lipo ant podiumo, užėmęs trečią vietą, o Vaidotas Žala siekė pozicijos dešimtuke, tačiau... šiandien kiaulę jam pakišo Dakaro legenda Antanas Juknevičius. Todėl V. Žalai teko tenkintis 11 vieta absoliučioje automobilių įskaitoje.

A. Juknevičius paskutiniame etape užėmė beveik tradicinę jam vietą 4-tajame dešimtuke, tačiau netikėtai likus 50 km iki finišo trasoje jis sutiko seno savo bičiulio ruso Vladimiro Vasiljevo ekipažą, kuriam automobilis nevažiavo (sugedo pagrindinis velenas) ir jis stovėjo trasoje.

Antanas partempė rusų visureigį iki finišo. Jei Vasiljevas čia būtų užtrukęs dar pusantros valandos, V. Žala galėjo prasibrauti į 10 vietą. Tikėtina, kad Dakaro veterano A. Juknevičiaus poelgis dar ilgai kels aistras sirgalių tarpe.

Pateikiame Saudo Arabijoje esančio žurnalisto Žilvino Pekarsko (Dakarsko) pokalbio su A. Juknevičiumi ištrauką.

„Netikėtai, 50 km iki finišo mus stabdo. Galvojome, tik šiaip patempti, o jie sako – mus iki finišo. Na, draugai... Būčiau žinojęs, kad to paprašys, gal dar būčiau pagalvojęs, kaip elgtis. Mes su jais jau daug metų kartu važiuojame. V.Vasiljevas man siūlė ir komandos vadovu būti. Tokie santykiai geri, tai, aišku, pasakėm – patrauksim“, – iš karto po finišo kalbėjo Antanas.- Čia draugams reikia padėti, jei nepadėsi, tai kas iš to ralio. Jei ne mes, tai kuris KAMAZ tikrai būtų juos partempę.

Vasiljevas domėjosi, kokią vietą galų gale dabar užima V.Žala, o išgirdęs, kad 11-ą, apgailestavo: „Supratau... Na, čia taip išėjo.

Blemba, reikėjo gal neimti jo, bet, aišku, būtų jį patraukę kiti. Mes gi neturime kontakto su išore, kol nefinišuojame, mūsų telefonai užklijuoti.“Komentarai (0)
Primename, kad esate atsakingi už komentarus prieš LR įstatymus.
×

TOP naujienos

Spėlionės TOP

# Vartotojas Taškai
1. blaster 1104
2. Ayrtons 1093
3. tevez 1089
4. berta 1069
5. master f-1 1066