Dakaro ralis. Į priekį išsiveržė S. Peterhanselis, B. Vanagas apvirto

logo 2013 Sausio 06 d. 21:50, X-Raid
Finišavus pirmiesiems Dakaro ralio dalyviams tapo aišku, jog geriausią rezultatą užfiksavo ir lyderiu bendroje įskaitoje tapo Stephane‘as Peterhanselis.
Prancūzas 242 km greičio ruožą įveikė per 2 val. ir 35 min. „Mini“ automobiliu lenktyniaujantis sportininkas dabar prieš antroje vietoje esantį Ginielį De Villiersą pirmauja 2 minutėmis.
Į trečią vietą bendroje įskaitoje pakilo SMG bagį pilotuojantis Ronanas Chabotas. Pastarasis nuo S. Peterhanselio atsilieka mažiau nei 3 minutėmis.
Ne itin sėkminga diena šiandien buvo vakar geriausią rezultatą užfiksavusiam Carlosui Sainzui. Ispanui 75 greičio ruožo kilometre sunkiai sekėsi įveikti didžiules smėlio kopas. Nemažai laiko praradęs sportininkas bendroje įskaitoje nusirito į 11 vietą ir nuo lyderio dabar atsilieka 16 minučių.
Kiek geriau šiandien sekėsi C. Sainzo komandos draugui Nasserui Al-Attiyah. Pastarasis finišavo šeštas. Tokią pat poziciją sportininkas dabar užima ir bendroje įskaitoje.
Nesėkmingai diena susiklostė Benedikto Vanago ir Saulius Jurgelėno ekipažui. „Oscar 03“ automobiliu lenktyniaujantys lietuviai greičio ruožo pradžioje apsivertė ir finišą pasiekė gerokai vėluodami. Dabar jie klasifikuojami 125 vietoje.
Tarp motociklininkų antroji varžybų diena sėkmingai susiklostė Joanui Barreda Bortui. Pastarasis šiandien ne tik užfiksavo geriausią laiką, bet ir tapo lyderiu bendroje įskaitoje.
Kurį laiką tarp lyderių važiavo ir praėjusių metų Dakaro ralio nugalėtojas Cyrilas Despres. Deja, sportininkas vėliau prarado laiko ir finišavo dvyliktas. Prancūzas bendroje įskaitoje išlieka penktoje vietoje ir nuo lyderio atsilieka beveik 9 minutėmis.
Vakar geriausią rezultatą užfiksavęs Francisco Lopezas, šiandien finišavo tik 29. Čilietis bendroje įskaitoje nusirito į 20 vietą ir nuo lyderio atsilieka beveik 16 minučių.
Lietuvis Gintautas Igaris šiandien finišavo 106. Lietuvis bendroje įskaitoje pakilo į 104 vietą ir nuo lyderio atsilieka jau 1 valanda ir 12 minučių.
Rytoj sportininkai važiuos iš Piscos į Nazcą. Varžybų dalyviams teks įveikti daugiau nei 340 km, iš kurių 243 km bus greičio ruožas.