Dakaro ralis. R. Gordonas greičiausias, S. Peterhanselis išlieka lyderiu, B. Vanagas finišavo 30-as

logo 2013 Sausio 18 d. 23:12, X-Raid
Robby Gordonas buvo greičiausias šios dienos greičio ruože, tuo tarpu toliau atsargiai važiuojantis Stephane‘as Peterhanselis išlieka lyderiu bendroje įskaitoje
Amerikietis 441 km distanciją įveikė per 3 val. ir 40 min. Vos 22 sekundėmis nuo R. Gordono atsiliko Guerlainas Chicheritas.
Geriausiai tarp „X-Raid“ komandos pilotų pasirodė Orlando Terranova. BMW automobiliu lenktyniaujantis sportininkas tryliktąjį greičio ruožą baigė trečias.
Aštuoniomis minutėmis nuo šios dienos nugalėtojo atsiliko Ginielis de Villiersas. Nors „Toyota“ automobiliu lenktyniaujantis sportininkas ir vėl pranoko savo pagrindinį varžovą Stephane‘ą Peterhanselį, iki ralio finišo likus vos vienam greičio ruožui du sportininkus skiria beveik 45 minutės.
Tuo tarpu prancūzas važiuoja ramiai ir atsargiai. S. Peterhanselis nuo šios dienos nugalėtojo atsilikęs kiek daugiau nei 13 min. finišavo devintas. Jei prancūzui rytojaus greičio ruože pavyks išvengti didelių problemų, jis nesunkiai nugalės šių metų Dakaro ralyje.
Kovą dėl geresnių pozicijų vis dar tęsia Benedikto Vanago ir Sauliaus Jurgelėno ekipažas. Nuo dienos nugalėtojo atsilikę daugiau nei 1 val., lietuviai tryliktąjį greičio ruožą baigė 30-i ir bendroje įskaitoje dabar užima 66 vietą.
Motociklininkų klasėje šiandien puikiai sekėsi vietiniam herojui Francisco Lopezui. Tryliktame greičio ruože geriausią rezultatą užfiksavęs sportininkas ne tik pakilo į antrą bendros įskaitos vietą, bet ir 5 minutėmis sumažino atsilikimą nuo bendroje įskaitoje vis dar pirmaujančio Cyrilo Despres. Pirmas dvi pozicijas užimančius sportininkus dabar skiria kiek daugiau nei 8 minutės.
Lyderio poziciją vis dar užimantis C. Despres šios dienos greičio ruožą baigė antras. Tuo tarpu kurį laiką šių metų Dakaro ralyje pirmavęs Rubenas Faria, šiandien finišavo tik penkioliktas. Daugiau nei 14 min. nuo šios dienos nugalėtojo atsilikęs portugalas antrą vietą bendroje įskaitoje užleido minėtajam F. Lopezui.
Rytoj sportininkai važiuos iš La Serenos į Santiagą. Tai bus paskutinis šių metų Dakaro ralio greičio ruožas, kurio ilgis – 128 km. Iš viso sportininkai šeštadienį turės įveikti 630 km distanciją.