Dakaro ralis. S. Peterhanselis išlieka varžybų lyderiu, B. Vanagas finišavo 47-as

Dakaro ralis.  S. Peterhanselis išlieka varžybų lyderiu, B. Vanagas finišavo 47-as
logo 2013 Sausio 11 d. 21:31, X-Raid
Stephane‘as Peterhanselis buvo greičiausias šios dienos greičio ruože bei išsaugojo lyderio poziciją bendroje įskaitoje.
Septintąjį greičio ruožą prancūzas įveikė greičiau nei per dvi valandas ir 39 sekundėmis pranoko antroje vietoje likusį tautietį Guerlainą Chicheritą.
Kiek daugiau nei 1 minute nuo šios dienos nugalėtojo atsilikęs Robby Gordonas finišavo trečias.
Antrą vietą bendroje įskaitoje užimantis Nasseras Al-Attiyah šiandien užfiksavo šeštą rezultatą. „Red Bull“ bagiu lenktyniaujantis sportininkas ir toliau išlieka antroje bendros įskaitos vietoje. Sportininkas nuo pirmaujančio S. Peterhanselio atsilieka 3 minutėmis ir 14 sekundžių.
Avarijų bei įvairių gedimų lydimas Benedikto Vanago ir Sauliaus Jurgelėno ekipažas toliau tęsia kovą šių metų Dakaro ralyje. Lietuviai greičio ruožą baigė 47-i ir nuo šios dienos nugalėtojo atsiliko kiek daugiau nei 33 minutes.
Tarp motociklininkų šiandien greičiausias buvo Kurtas Caselli. Marką Comą pakeitęs amerikietis septintą greičio ruožą įveikė per 1 val. ir 51 min.
Nedaug nuo K. Caselli atsiliko vietinis herojus Francisco Lopezas. Tokį patį rezultatą kaip ir čilietis šiandien užfiksavo Olivier Painas. Pastarasis ir toliau išlieka lyderiu bendroje įskaitoje.
Su problemomis šiandien susidūrė Cyrilas Despres. Praėjusių metų Dakaro ralio nugalėtojui kilo bėdų su pavarų dėže. Sportininkas šiandien finišavo tik 34, nugalėtojui pralaimėjęs 13 minučių.
C. Despres bendroje įskaitoje nukrito į 5 vietą ir nuo lyderio O. Paino lenktynininkas dabar atsilieka 13 minučių.
Tragiškai ši diena susiklostė Thomasui Bourginui. Motociklininkas važiuodamas į greičio ruožą kaktomuša trenkėsi į vietos policininkų automobilį.
Iki šios dienos sportininkas bendroje įskaitoje buvos 68-as. Šių metų Dakaro ralis T. Bourginui buvo pirmasis.
Priminsime, jog vakar avariją patyręs ir delnikaulį susilaužęs Gintautas Igaris pasitraukė iš varžybų.
Rytoj sportininkai važiuos iš Saltos į Tucumaną. Varžybų dalyviams teks įveikti skirtingas distancijas: motociklininkams 738 km (greičio ruožas – 491 km), automobiliams – 849 km (470 km), sunkvežimiams – 548 km (155 km). Poryt sportininkų laukia poilsio diena.