Dakaro ralis. Varžybų lyderiu tapo S. Peterhanselis, B. Vanagas dar kartą vertėsi

logo 2013 Sausio 07 d. 21:45, X-Raid
Trečią Dakaro ralio dieną greičiausias buvo Nasseras Al-Attiyah, tačiau naujuoju lyderiu bendroje įskaitoje tapo Stephane‘as Peterhanselis.
Prancūzas šiandienos greičio ruožą baigė trečias. Nepaisant to, jog sportininkas nusileido minėtajam N. Al-Attiyah bei antroje vietoje finišavusiam R. Gordanui, „Mini“ automobilį pilotuojantis lenktynininkas pakilo į pirmąją bendros įskaitos vietą.
Dvi dienas iš eilės Dakaro ralyje pirmavęs Carlosas Sainzas šiandien finišavo 14. Ispanas bendroje įskaitoje nusirito į 5 vietą ir nuo lyderio atsilieka 21 minute. Tiesa, sportininką nuo ketvirtą vietą užimančio Leonido Novitskio skiria vos 6 sekundės.
Šiandien nepasisekė vienam iš „Mini“ automobiliu lenktyniaujančių sportininkų. Bandydamas įveikti smėlio kopas avariją patyrė Krzysztofas Holowczycas. Po incidento lenkas skundėsi skausmu šonkaulių ir nugaros srityse.
Nepaisant vakar greičio ruože patirtos avarijos, Dakaro ralyje ir toliau dalyvauja Benedikto Vanago ir Saulius Jurgelėno ekipažas. Tiesa, lietuvių, lenktyniaujančių su „Oscar 03“ automobiliu, diena ir vėl nepraėjo be nelaimių – jie susidūrė su technikos problemomis bei dar kartą vertėsi. Bendroje įskaitoje ekipažas žengia 125 vietoje iš 129 dar važiuojančių sportininkų.
Tarp motociklininkų šiandien geriausiai sekėsi Francisco Lopezui, kuris užfiksavo geriausią rezultatą. Tačiau nauju lyderiu bendroje įskaitoje tapo ne čilietis, o Cyrilas Despres. Šiandien finišavęs trečias, prancūzas dabar prieš antroje vietoje esantį F. Lopezą pirmauja beveik 3 minutėmis.
Vienuoliktą rezultatą šiandien užfiksavęs Palas-Andersas Ulllevalseteris bendroje įskaitoje pakilo į trečią vietą. Norvegas nuo pirmaujančio C. Despres atsilieka beveik 5 minutėmis.
Šios dienos greičio ruožą įveikė ir lietuvis Gintautas Igaris. Lietuvis finišavo 120-as ir bendroje įskaitoje nusirito į 116 vietą. G. Igaris nuo pirmaujančio C. Despres jau atsilieka 2 val. ir 45 min.
Rytoj sportininkai važiuos iš Nazcos į Arequipą. Dakaro ralio dalyviams teks įveikti 718 km, iš kurių 289 km bus greičio ruožas.
[youtube id=XD474hN5a7w]