Didžiosios Britanijos GP: įdomioji statistika

logo 2019 Liepos 16 d. 12:48, Pirelli

Keletas įdomių statistinių faktų po Silverstoune pasibaigusių Didžiosios Britanijos GP lenktynių...

Laimėjęs kvalifikaciją Silverstoune, Valtteri Bottas iškovojo dešimtąją „pole“ karjeroje, pagal šį rodiklį susilygindamas su Johenu Rindtu. Valtteri tai buvo ketvirtas „pole“ sezone, suomių lenktynininkams – 60-toji „Formulės-1“ istorijoje.

Kvalifikacijoje Bottas tik 0,006 sek. aplenkė Lewisą Hamiltoną – tai mažiausias pranašumas kvalifikacijoje po 2010 m. Vokietijos GP, kai Vettelis aplenkė Alonso tik dviem tūkstantosiomis sekundės.

Botto „pole“ – septintas paeiliui „Mercedes“ komandai britų trasoje, komanda pakartojo sėkmingą „Williams“ „pole“ pozicijų seriją iš septynių paeiliui nuo 1991 iki 1997 metų. Iš viso „Mercedes“ turi 9 „pole“ Didžiojoje Britanijoje, o pagal šį rodiklį pirmauja „Ferrari“ – 15 „pole“, iš kurių 11 – Silverstoune.

Lewisas Hamiltonas kvalifikacijoje parodė antrą laiką, „Mercedes“ ekipa 66-tąjį kartą užėmė visą pirmąją starto eilę. Absoliutūs lyderiai pagal šį rodiklį – „Ferrari“, kurios lenktynininkai 77 kartus užėmė pirmą starto juostą.

Kvalifikavęsis trečias, Charlesas Leclercas ketvirtose lenktynėse paeiliui startavo pirmajame trejetuke ir trečią savaitgalį paeiliui priekyje savo komandos draugo. Sebastianas Vettelis pirmą kartą karjeroje „Ferrari“ komandoje nusileido kvalifikacijoje Silverstoune.

Kvalifikavęsis ketvirtas, Maxas Verstappenas pakartojo savo dažniausią starto poziciją šiame sezone – penkeriose lenktynėse iš dešimties jis startavo ketvirtas.

Vettelis kvalifikacijoje parodė šeštą laiką ir trečiose lenktynėse paeiliui startavo už pirmojo penketuko ribų. Tai blogiausia jo serija nuo  2016 metų, kai jis taip pat trejose varžybose nepateko į penketuką (Japonija- Meksika).

Parodęs 16-tą laiką, Kevinas Magnussenas pirmą kartą nuo Meksikos’18 nepateko į antrąją kvalifikacijos dalį.

Daniilas Kvyatas trečiose lenktynėse paeiliui iškrito iš kovos pirmoje kvalifikacijos dalyje. Tai blogiausia jo serija nuo 2016 metų, kai taip pat buvo trys tokie GP – nuo Vokietijos iki Italijos.

Po dešimties etapų tik dvejose komandose triuškinantis kvalifikacijų rezultatas 10:0 – dešimt kartų debiutantas George‘as Russellas aplenkė Robertą Kubicą „Williams“ komandoje, o Sergio Perezas – Lance‘ą Strollą „Racing Point“.

Laimėjęs lenktynes Silverstoune, Lewisas Hamiltonas iškovojo septintąją pergalę sezone, 80-tąją karjeroje – ir šeštą šioje trasoje. Iki tol Hamiltonas dalinosi pirmąja eilute pagal pergalių Didžiosios Britanijos GP etape skaičių su Jimu Clarcu bei Alainu Prostu, o dabar tapo vienvaldžiu lyderiu.

Valtteri Bottas finišavo antras, leisdamas „Mercedes“ komandai iškovoti 51-ąjį pergalingą dublį – septintą šiame sezone. Daugiau pergalingų dublių turi tik „Ferrari“ – 83, šis rekordas dar ilgai nebus pagerintas.

Finišavęs trečias, Leclercas penktą kartą šiame sezone užlipo ant podiumo ir ketvirtą kartą – ant trečiojo pakylos laiptelio. Jo labiau patyręs komandos partneris Vettelis šiais metais teturi tik keturis podiumus.

Finišavęs ketvirtas, Pierre‘as Gasly pasiekė geriausio savo rezultato sezone ir pakartojo geriausią rezultatą karjeroje (Bahreinas’18). Pierre‘as pratęsė savo sėkmingiausią seriją karjeroje iš šešių finišų paeiliui priziniame dešimtuke.

Finišavęs penktas, Maxas Verstappenas pratęsė sėkmingą seriją iš 19-kos lenktynių paeiliui, kurias jis užbaigė pirmajame penketuke.

Užbaigęs lenktynes šeštas, Carlosas Sainzas tapo geriausiu pilotu tarp vidurinės grupės komandų. Austrijoje šeštas finišavo kitas „McLaren“ pilotas – Lando Norrisas, o Prancūzijoje – tas pats Sainzas. Trejas lenktynes paeiliui „McLaren“ uždirba daugiau taškų nei artimiausi jų varžovai iš „Renault“.

Finišavęs aštuntas, Kimis Raikkonenas 15-tą kartą uždirbo taškų 17-koje Didžiosios Britanijos GP, kuriuose jis dalyvavo.

Finišavęs devintas, Daniilas Kvyatas penktą kartą šiame sezone uždirbo taškų ir šeštą kartą finiše aplenkė savo komandos draugą.