Didžiosios Britanijos GP: įdomioji statistika

logo 2020 Rugpjūčio 03 d. 22:30, Pirelli

Keletas įdomių statistinių faktų po Silverstoune pasibaigusių Didžiosios Britanijos GP lenktynių...

Laimėjęs kvalifikaciją Silverstoune, Lewisas Hamiltonas iškovojo 91-ąją „pole“ poziciją karjeroje ir 7-tą britų trasoje. Prieš kelias savaites Lewisas iškovojo 7-tą „pole“ Vengrijoje, o daugiausiai šių pozicijų jis yra iškovojęs Australijoje - net aštuonias. Kitą savaitę gali būti pakartotas šis rekordas.

Hamiltono „pole“ - 25-tasis Britanijos sportininkams per Didžiosios Britanijos GP.

Hamiltonas tapo pirmuoju „Formulėje-1“ istorijoje, iškovojęs 7 „pole“ namų trasoje.

„Mercedes“ komanda tapo pirmąja, iškovojusi 8 „pole“ paeiliui šioje trasoje.

Valtteri Bottas kvalifikavosi antras, o tai leido „Mercedes“ užimti visą pirmą starto eilę. Tai atsitiko 68-tą kartą istorijoje ir 60-tą perėjus prie hibridinių technologijų. Pilotų pora Hamiltonas-Bottas 19-tą kartą užėmė pirmą starto juostą, iš jų 11-ka kartų pirmas startavo Lewisas.

Trečioji Maxo Verstappeno vieta tapo geriausiu rezultatu Silverstoune „Red Bull“ komandai nuo 2016 metų, kai Maxas taip pat kvalifikavosi trečias. Tada jis nuvažiavo ratą per 1:30.313 sek, o dabar - 5 sek. greičiau.

Charlesas Leclercas kvalifikavosi ketvirtas - tai geriausia startinė pozicija „Ferrari“ ekipai šiame sezone. Antrą kartą šiais metais abu „Ferrari“ pilotai pateko į kvalifikacijos finalą, monakietis sulygino rezultatą su Vetteliu - 2:2.

Tik dviejų komandų - „Mercedes“ bei „McLaren“ sportininkai pateko į kvalifikacijos finalą visos ketveriose vykusiose šio sezono lenktynėse. Šį kartą geriausiu „McLaren“ rezultatu tapo 5-toji Lando Norriso vieta.

Lance‘as Strollas kvalifikavosi šeštas, pasiekęs geriausio sau rezultato Silverstoune. Anksčiau jis visada iškrisdavo iš kvalifikacijos jau pirmame etape.

Lance‘as Strollas ir Pierre‘as Gasly parodė vienodą laiką antroje kvalifikacijos dalyje, bet Stollas tai padarė anksčiau ir sugebėjo patekti į finalą, o Gasly - iškrito.

Gasly ketvirtą kartą sezone aplenkė Daniilą Kvyatą pagal kvalifikacijos rezultatus. Toks pats skaičius 4:0 yra ir tarp kitų porų - Verstappenas-Albonas bei Russellas-Latifi. Įdomu tai, kad dviem atvejais komandos priklauso „Red Bull“ koncernui.

George‘as Russellas trečiame GP paeiliui pateko į antrą kvalifikacijos dalį.

Penktajame GP etape paeiliui Kimis Raikkonenas iškrito iš kovos jau pirmoje sesijoje. Nė viename iš šio sezono etapų „Alfa Romeo“ pilotai nepateko į antrą kvalifikacijos dalį.

Laimėjęs Didžiosios Britanijos GP lenktynes, Lewisas Hamiltonas iškovojo 87-tą pergalę karjeroje, sumažindamas pergalių skaičių iki Michaelio Schumacherio rekordo iki keturių.

Hamiltonas tapo pirmuoju sportininku F-1 istorijoje, iškovojęs septynias pergales namų trasoje. Ankstesnis rekordas priklausė Alainui Prostui, šešis kartus laimėjusiam Prancūzijos GP, o iki tol Jimui Clarkui, penkis kartus nugalėjusiam Didžiosios Britanijos etapuose.

Lewisas 20-tą kartą karjeroje pirmavo nuo starto iki finišo ir pagerino Ayrtono Sennos rekordą.

Silverstoune Hamiltonas 154-tą kartą užlipo ant podiumo ir dabar jį teskiria tik vienas podiumas nuo M. Schumacherio rekordo, kuris turi 155 podiumus.

Hamiltonas pirmą kartą šiais metais ir 16-tą karjeroje uždirbo „hat- trick“ - startavo iš „pole“, pirmavo visose lenktynėse ir jas laimėjo.

Hamiltonas laimėjo tris etapus iš keturių šiais metais. Visada, kai jam pavykdavo taip pradėti sezoną, jis laimėdavo ir čempionatus.

Finišavęs antras, Maxas Verstappenas uždirbo „Red Bull“ komandai pirmą podiumą Silverstoune nuo 2016 metų.

Trečioji Charleso Leclerco vieta ir dešimtoji Sebastiano Vettelio leido „Ferrari“ pakilti į ketvirtą vietą Konstruktorių įskaitoje, vienu tašku aplenkus „Racing Point“.

Ketvirta Danielio Ricciardo vieta leido „Renault“ pakartoti geriausią savo rezultatą po sugrįžimo į „Formulę-1“. Praėjusį kartą 4 vietą ši komandai iškovojo Italijoje’19 ir tai padarė taip pat Ricciardo.

Danielio komandos draugas Estebanas Oconas finišavo šeštas - šiemet pirmą kartą abu „Renault“ pilotai gavo taškų.

Iki šio sezono Vettelis niekada nefinišuodavo 10-tas, o šiemet - jau du kartus - Austrijoje ir Didžiojoje Britanijoje.