Draudimas, dėl kurio sustojimai tapo greitesni

Draudimas, dėl kurio sustojimai tapo greitesni
logo 2019 Balandžio 24 d. 15:03, Red Bull Content Pool / Getty Images

Draudimas, dėl kurio sustojimai tapo greitesni

Jei F-1 pasaulio čempionate būtų atskira įskaita pagal sustojimų boksuose greitį, tai jame šiais metais pirmautų „Red Bull“ – šios komandos mechanikai greičiausiai iš visų susitvarko su ratų pakeitimu, taip buvo jau trijuose GP etapuose paeiliui.

Už „Red Bull“ šiame reitinge yra „Ferrari“, toliau - „Williams“, „Mercedes“, „McLaren“ bei „Toro Rosso“.

Lyginant su praėjusiu sezonu, labiausiai iš visų atliekant sustojimus boksuose pasitempė „Ferrari“, „McLaren“ bei „Toro Rosso“ ir visa tai yra lengvai paaiškinama techninėmis priežastimis. Mat 2019 metais buvo uždrausta panaudoti tokį inžinerinį sprendimą kaip priekines ašis su specialiais kanalais, per kuriuos tekėdavo oras. Praėjusiame sezone šį būdą išbandė „Red Bull“, „Ferrari“, „McLaren“ bei „Toro Rosso“, bet dabar, kad ir keista, visos šios komandos tik laimėjo dėl šio draudimo.

Toks sprendimas anksčiau reikalavo ašių slenksčiuose naudoti stambesnį diametrą, be to, ratų veržlės taip pat turėjo būti didesnės ir jos buvo gaminamos iš specialių medžiagų.

„Dabar mes naudojame mažesnio diametro ratų veržles, o apskritai, sustojimai dabar būna dviem-trimis dešimtosiomis greitesni“, - patvirtino Mattia Binotto, „Ferrari“ ekipos vadovas.

Esmė tame, kad dabar ratų veržlės uždedamos į savo vietas su mažesnėmis pastangomis, be to, ir nuiminėti jas yra paprasčiau. Dar vienas šalutinis pranašumas yra tame, kad jos ne taip lengvai išsiklaipo lyginant su senosiomis veržlėmis, o tai taip pat prideda užtikrintumo mechanikams.

Tiesa, panašūs incidentai vis dėl to įvyksta.

„Melburne su Grosjeanu mums vis tiek pavyko, - liūdnai nusišypsojo Guentheris Steineris, „Haas“ komandos vadovas.

O štai „Mercedes“ komanda sustojimų reitinge atrodo ne taip įspūdingai kaip praėjusiais metais – į lyderių trejetuką` ji nepateko.

„Mes nenaudojome ašių su kanalais orui, todėl likome pernykščiame lygyje, - pripažino „Mercedes“ atstovas.

Beje, ne patys greičiausi sustojimai boksuose visiškai netrukdo pasaulio čempionų ekipai užtikrintai laimėti vienas lenktynes po kitų...

Komentarai (0)


×

F-1.lt pulsas