Eifelio GP: įdomioji statistika

logo 2020 Spalio 13 d. 10:51, Racing Point

Keletas įdomių statistikos faktų po Eifelio GP etapo...

Laimėjęs kvalifikaciją Niurburgringe, Valtteri Bottas iškovojo 3 „pole“ sezone ir 14-tą karjeroje.

Lewisas Hamiltonas kvalifikavosi antras - aštuntą kartą šiais metais ir 72-tą istorijoje „Mercedes“ sportininkai užėmė visą pirmąją starto juostą. Tai buvo 400-tasis startas iš pirmos juostos komandoms su „Mercedes“ motorais.

Charlesas Leclercas kvalifikavosi ketvirtas, pakartodamas savo geriausią rezultatą šiame sezone.

Danielis Ricciardo kvalifikavosi šeštas - toje pačioje pozicijoje, kurioje jis buvo per kvalifikaciją Niurburgringe 2013 metais, kai jis lenktyniavo „Toro Rosso“ komandoje.

Devintoji Sergio Perezo vieta - blogiausias jo rezultatas šiame sezone, jei turėsime galvoje rezultatus ant sausos trasos.

Tik dvejose komandose po 11-kos etapų lieka triuškinantis rezultatas kvalifikacijose. Su 11:0 rezultatu „Red Bull“ komandoje Maxas Verstappenas pirmauja prieš Alexą Alboną, o „Williams“ -George‘as Russellas triuškina Nicholas‘ą Latifi.

Laimėjęs lenktynes Eifelyje, Lewisas Hamiltonas iškovojo 91-ą pergalę karjeroje, pakartodamas Michaelio Schumacherio absoliutų rekordą pagal pergalių skaičių. Lewisui tam prireikė 260 startų, o Michaeliui - 246.

Eifelio GP - 26-tas etapas su unikaliu pavadinimu, kurį laimėjo Hamiltonas - jis yra lyderis reitinge pagal šį rodiklį. Pergalė Vokietijoje - 70-toji Hamiltonui „Mercedes“ sudėtyje.

Niurburgringe Hamiltonas pirmavo dešimtose varžybose paeiliui. Iki rekordo dar toli - geriausia serija taip pat priklauso taip pat Hamiltonui, kuris pirmavo 18-koje lenktynių paeiliui nuo Vengrijos’14 iki Didžiosios Britanijos’15.

Penktą kartą per šešias lenktynes Niurburgringe pergalę iškovojo sportininkas, startavęs antras. Tuo tarpu „pole“ laimėtojas čia pergalę iškovojo tik vieną kartą - Markas Webberis 2009 m.

Hamiltono pergalė - pirmoji „Mercedes“ ekipai Niurburgringe nuo 1954 m., kai laimėjo Juanas Manuelis Fangio.

Maxas Verstappenas finišavo antras antrose varžybose paeiliui ir penktą kartą šiame sezone. Maxui tai dažniausia finišo pozicija šiame sezone. „Red Bull“ uždirbo taškus 250-tose lenktynėse komandos istorijoje.

Danielis Ricciardo finišavo trečias, pirmą kartą sezone užlipdamas ant podiumo - tai 30-tasis podiumas australo karjeroje, 101-as podiumas „Renault“ - pirmasis po Malaizijos’11, kai Nickas Heidfeldas finišavo trečias.

Ricciardo įveikė 50 000 km ribą per GP etapus savo karjeroje. Pati ilgiausia nuvažiuota distancija - Kimio Raikkoneno sąskaitoje - 85551 km per F-1 varžybas.

Įskaičiavus „Renault“ podiumą šiais metais, trejetuke jau finišavo 7 komandų atstovai - pirmą kartą po 2012 metų.

Sergio Perezas antrose varžybose paeiliui finišavo 4-tas, leidęs „Racing Point“ komandai aplenkti „McLaren“ trečioje vietoje Konstruktorių įskaitoje.

Sergio uždirbo taškus 15-koje lenktynių paeiliui, kuriose startavo, pakartodamas savo sėkmingiausią seriją karjeroje, kuri buvo nuo Vokietijos’16 iki Ispanijos’17.

Pierre‘as Gasly finišavo šeštas - tai 10-tasis GP, kuriame „AplhaTauri“ iškovojo taškus.

Startavęs paskutinis, Nico Hulkenbergas finišavo 8-tas, iškovodamas taškus antrose lenktynėse iš dviejų, kuriose jis startavo šiame sezone - ir to pakako, kad jis užimtų 15-tą vietą asmeninėje įskaitoje, nors kiti pilotai jau dalyvavo 11-koje etapų.

Finišavęs devintas, Romainas Grosjeanas nutraukė užsitęsusią seriją iš 20-ties varžybų be taškų paeiliui, kuri truko nuo Vokietijos’19.