Emilijos-Romanijos GP: įdomioji statistika

logo 2020 Lapkričio 03 d. 10:56, Pexels

Keletas įdomių statistinių faktų po Imoloje pasibaigusio Emilijos-Romanijos GP etapo...

Laimėjęs kvalifikaciją Imoloje, Valtteri Bottas iškovojo ketvirtą „pole“ sezone ir 15-tą karjeroje. Dabar Valtteri turi „pole“ 12-koje trasų - visur po vieną, išskyrus Sočį ir Spielbergą, kur suomis šeštadieniais po du kartus užimdavo pirmąją vietą.

Lewisas Hamiltonas kvalifikavosi antras - dešimtą kartą sezone ir 76-tą kartą istorijoje „Mercedes“ pilotai užėmė visą pirmą starto juostą. Visose kvalifikacijose šiais metais Lewisas būdavo pirmas arba antras.

Maxas Verstappenas šeštą kartą šiame sezone kvalifikavosi trečias - tai pati dažniausia olando pozicija šiais metais.

Pierre‘as Gasly kvalifikavosi ketvirtas, pakartodamas savo geriausią rezultatą karjeroje, kurį jis parodė praėjusiais metais Hockenheime „Red Bull“ sudėtyje. „AlphaTauri“ komandai - tai geriausias rezultatas po Sebastiano Vettelio „pole“ Monzoje’08, kai komanda dar vadinosi „Toro Rosso“.

Danielis Ricciardo kvalifikavosi penktas, ketvirtą kartą per pastaruosius devynis etapus patekęs į pirmą penketuką. 11-tą kartą paeiliui Ricciardo aplenkė komandos partnerį Oconą kvalifikacijose.

Daniilas Kvyatas kvalifikavosi aštuntas, pirmą kartą sezone patekęs į finalinę dalį. 8 vieta - geriausia Kvyato starto pozicija po pernai metų Monako, kur jis lenktynes pradėjo septintas, Kvyatas pralaimi kvalifikacijas rezultatu 2:11 Pierre‘ui Gasly.

Sergio Perezas kvalifikavosi 11-tas, pirmą kartą sezone nepatekęs į finalą sausoje trasoje.

George‘as Russellas parodė 13-tą laiką, aštuntą kartą sezone patekęs į antrą kvalifikacijos dalį. 34-tą kartą paeiliui jis aplenkė komandos draugą - pernai tai būdavo Kubica, o šiemet - Latifi.

Sebastianas Vettelis kvalifikavosi 14-tas ir devintą kartą šiame sezone nepateko į kvalifikacijos finalą.

Laimėjęs lenktynes Imoloje, Hamiltonas iškovojo devintą pergalę sezone ir 93-čią karjeroje, Tai 72-oji Lewiso pergalė prie „Mercedes“ vairo - tiek pat pergalių turi Michaelis Schumacheris prie „Ferrari“ vairo.

Trasa Imoloje tapo 29-tąja Lewiso karjeroje, kurioje britas uždirbo taškus 46 varžybose paeiliui, pagerindamas dar du jam pačiam priklausančius rekordus.
Imoloje Hamiltonas įveikė 5000 ratų pirmavimo ribą. Dabar jis iš viso pirmavo 5021 ratą, o šio rodiklio lyderis Schumacheris turi įveikęs 5111 ratų pirmoje vietoje.

Valtteri Bottas penktą kartą sezone finišavo antras - visose šiose lenktynėse Hamiltonas buvo pirmas. „Mercedes“ komanda pirma laiko iškovojo septintą Konstruktorių taurę - to anksčiau nepavyko padaryti niekam. Pagal bendrą titulų skaičių „Mercedes“ dalinasi ketvirtą vietą su „Lotus“, pirmauja „Ferrari“ su 16 titulų.

Pasitraukęs iš distancijos Imoloje, Maxas Verstappenas prarado matematinius šansus iškovoti titulą. Dabar pretendentų teliko tik du, bet Lewisas gali iškovoti čempiono titulą Turkijoje, jei Valtteri nelaimės prieš jį 7-iais taškais.

Podiumas Imoloje tapo 500-tuoju „Mercedes“ motorams istorijoje.

Danielis Ricciardo finišavo trečias, antrą kartą per pastarąsias 3 lenktynes užlipdamas ant podiumo. Prieš tai jis buvo užlipęs ant podiumo tik prieš dvejus metus - Monake’18, dar „Red Bull“ komandoje.

Ketvirtoji Daniilo Kvuato vieta tapo geriausiu jo sezono rezultatu ir pirmu finišu šešetuke po Vokietijos’19, kur jis užlipo ant podiumo.

CHarlesas Leclercas finišavo penktas, uždirbęs taškus penktose lenktynėse paeiliui.

Carlosas Sainzas ir Lando Norrisas finišavo 7 ir 8 vietose. Pirmą kartą po Italijos GP abu „McLaren“ lenktynininkasi uždirbo taškus.

Kimis Raikkonenas ir Antonio Giovinazzi užbaigė pirmą dešimtuką, „Alfa Romeo“ pirmą kartą šiame sezone uždirbo taškus dviem mašinomis.

Giovinazzi tapo pirmuoju pilotu istorijoje, per vienerius metus dalyvavusiu trijuose etapuose savo tėvynėje Italijoje.