Antonio Giovinazzi pakeitimas kinu Guanyu Zhou ir pat pradžių buvo vertinamas kaip sprendimas, priimtas ne paskutiniu momentu ir besidairant į rėmėjus iš Kinijos. Kinija yra valstybė su labai dideliu gyventojų skaičiumi ir antra po JAV ekonomika, todėl nenuostabu, kad daugelis kompanijų – kinų ir ne tik jų yra pasirengusios mokėti už tai, kad su G. Zhou pagalba Kinijoje skatinti savo prekių ir paslaugų pardavimus.
Tačiau kai „Alfa Romeo“ komandos vadovas Fredericas Vasseuras buvo tiesiai paklaustas, kiek pinigų kartu su savimi atsinešė Zhou, ekipos bosas atsakė, kad kalba eina ne tik apie jau padarytas investicijas, bet ir apie galimybę pritraukti naujo kapitalo ir ne tik „Alfa Romeo“ komandai.
„Kalbama ne tik apie pinigus, kuriuose G. Zhou atsineša pats, bet ir apie susidomėjimą, kurį jis sukėlė,- F. Vasseuras kalbėjo vokiečių „Motorsport-Magazin“. - Prieš mus atsiveria milžiniškos galimybės, mes per dvi savaites sulaukėme daugiau rėmėjų skambučių nei per pastaruosius 25 metus.
Tai pozityvu visai mūsų komandai, o taip pat ir esamiems mūsų rėmėjams. Pasakysiu daugiau – tai suteikia didesnes galimybes Kinijos rinkoje tiek kitoms „Formulės-1“ komandoms ir kompanijoms.
Tačiau, mano nuomone, visa tai teigiamai suveiks tik tada, jei G. Zhou pasaulio čempionate bus greitas. Visada svarbu išlaikyti balansą tarp piloto greičio ir jo rėmėjų potencialo. Jei jis ir toliau važiuos taip, kaip tai dabar daro „Formulėje-2“, tai aš būsiu juo patenkintas“.
Vasseuras taip pat paaiškino kontrakto su Valtteri Bottu pasirašymo priežastis, kuris kitais metais bus Zhou partneriu: „Kai dėl Botto, tai iš paskutinių penkių „Mercedes“ „pole“ pozicijų tris iškovojo būtent Bottas, o tai daug ką pasako. Be to, mūsų laukia naujas reglamentas 2022 metais. Aš nenorėčiau pradėti sezono su dviem naujokais, man reikia ir ko nors patyrusio“.
Komanda: | Alfa Romeo F1 Team ORLEN | 2022 sezono taškai: | 51 |
Variklis: | „Ferrari“ | Važiuoklė: | C42 |
Įdomus mąstymas. Pasakyk, ką nors blogo apie gėjus, juodaodžius, tai lygiai tą patį padarys ir Europa ar JAV. Nelabai suprantu, kodėl visada kaip pavyzdys kišama Kinija? Taivaniečių nepriklausomybės nenori pripažinti? O Madridas nori Katalonijos nepriklausomybę pripažinti? Taigi tai vienas ir tas pats, net gi sakyčiau taivaniečiai 10x turi daugiau teisių, nri katalonai. Apie jų propaguojamą politiką pakalbame? Jų ekonomika stipriausia pasaulyje, 25% lenkianti antroje vietoje esančią JAV. Skurdo lygis didelis, sutinku, bet kiek ten žmonių gyvenančių? Pas mus tuoj tas pats bus, įvedus visus naujus mokesčius. Europiečio blogybė - ši*ti svetimam kieme, nematant savojo. Kinija tūkstantmečiais buvo imperija, o žmonės prie to įpratę. Kas ta Europa, palyginti su jais? Čia tai vieni ima valdžią, tai kiti. Anglai atsiskyrė, lenkai irgi spjovę į ES, ta pati Vengrija nusispjovė. Kokios pas mus vertybės išlikusios? Gėjų propaganda varoma, normalių šeimų supratimas ir puoselėjimas - cenzūruojamas. Sorry, ne taip įsivaizduoju demokratiją ir katalikybę.
Jeigu vakarai nutrauktų staiga gamybą Kinijoje - tas popierinis ekonomikos milžinas greit sudribtų. Tiesa, Kinija dabar diversifikuojasi, ypač IT srityje, bet ir automobilių gamyboje aktyviai naudodamos vakarų technologijas, ir visur kitur, nors pati vis dar nėra iki galo pajėgi pilnavertiškai užsiimti R&D be išorės pagalbos. Tačiau bendra dinamika panaši į Japoniją (kuri po antro pasaulinio buvo tai ką dabar vadinam Kinija - pigių ir nekokybiškų prekių gamintoja) - iš pradžių gamini ir išmoksti kopijuot, o galų gale išmoksti inovuot.
Kinijoje problema yra komunistų partija, kuri savo keistais sprendimais stabdo ekonomikos augimą, kai užbanina ar nacionalizuoja atskirus sektorius.
Ir taip, Kinija, kaip ir JAV, yra imperinė valstybė. Skiriasi tik metodais, kuriais stengiamasi įtvirtinti savo vaidmenį. JAV imperializmas Lietuvai yra naudingesnis, nei Kinijos, tad nematau reikalo pradėt su Kinija draugaut JAV ar ES sąskaita (kaip ir su Rusija). Prekybos su Kinija mes realiai neturim. Su Taivaniu gali paeit. ES nėra imperija, o ekonomikos sąjunga.
Ir į klausimą kodėl ekonomikai svarbi teisė ir žmogaus teisės, atsakymas yra labai paprastas - tai naudinga ekonomikai, nes teisės viršenybė užtikrina, kad bendrų taisyklių bus laikomasi, o tai reiškia, kad galima saugiai užsiimti verslu. Žmogaus teisės reiškia, kad bus užtikrinamas atskirų žmonių saugumas, kas reiškia, kad žmonės bus motyvuoti, galės judėti, dirbti ir kurti ekonomiką. Kuo daugiau tokių žmonių, tuo geriau ekonomikai tiek per produkto kūrimą, tiek per vartojimą.
Suprantu - investicijos yra būtinos, tačiau su kuo su kuo, bet su kinais reikia būti labai atsargiems, nes ta komunistinė valstybė su pinigais priima ir tavo lojalumą,, jei bent kartą pasisakysi prieš jų politinį despotizmą, žmonių kankinimą ir t..t. Tai tie pinigai dings, o tada tu turėsi didžiulių problemų.
Suprantu - investicijos yra būtinos, tačiau su kuo su kuo, bet su kinais reikia būti labai atsargiems, nes ta komunistinė valstybė su pinigais priima ir tavo lojalumą,, jei bent kartą pasisakysi prieš jų politinį despotizmą, žmonių kankinimą ir t..t. Tai tie pinigai dings, o tada tu turėsi didžiulių problemų.
ar tu įsivaizduoji, kad normali situacija būtų jei pats ką nors remtum, o tass iš tavo paramos ant tavęs varytu/šmeižtų/pletkintų? manau irgi ilgai neremtum..
tai ir su rusais taip pat. ne tik kad mazepina ikiso tai dar ir bolida rusijos veliava isdaze.
Rusai nuo kinų skiriasi tuo, kad jie viešai deklaruoja savo brutalų bukagalviškumą ir trumparegiškumą, o kinai veikia per neadekvatų finansavimą. Primeną gėlę (nepamenu pavadinimo), kuri maitinasi mėsa, o vabzdžius pritraukia išskirdama medų (ar kažką panašaus, saldų ir viliojantį skystį).. Būtų liūdna, jei tokiu keliu pakryptų F-1