FE. Pirmas savaitgalio lenktynes Niujorke iš „pole“ pradės N. Cassidy

logo 2021 Liepos 10 d. 21:16, Formula-E

Niujorke vykusioje pirmoje šio savaitgalio „Formulės-E“ kvalifikacijoje pirmą startinę poziciją iškovojo čempionato naujokas Nickas Cassidy. Tai antroji sportininko „pole“ šių metų sezone.

Kvalifikaciniai važiavimai nepraėjo be incidentų. Dar pirmų treniruočių metu avariją patyrė Samas Birdas, bet „Jaguar“ komandai pavyko sutvarkyti brito bolidą iki kvalifikacijos. Prasidėjus antros grupės važiavimams, S. Birdas skundėsi bolidu, o 6/7 posūkiuose bandė praleisti jį pasivijusį Oliverį Rowlandą. Bet sportininkai susidūrė. Dėl šio incidento važiavimai buvo laikinai sustabdyti.

Kvalifikaciją pratęsus, O. Rowlandas liko aštuntas, o S. Birdas - dvidešimtas.

Paskutinėje važiavimų dalyje N. Cassidy užfiksavo geriausią rato įveikimo laiką ir iškovojo „pole“ poziciją. Sportininkas 0,161 sek. pranoko dukart FE čempioną Jeaną-Ericą Vergne‘ą. Prancūzui tai bus pirmas kartas šiemet, kai startuos iš pirmos startinės eilės.

Vietas antroje startinėje eilėje pasidalino Alexas Lynnas ir Maximilianas Guentheris. O penktą ir šeštą vietas paskutinėje kvalifikacijos dalyje užėmė Sebastienas Buemi bei Pascalis Wehrleinas.

Meksikoje triumfavęs Lucas di Grassi tik per plauką nepateko į paskutinę kvalifikacijos dalį. Iš septintos vietos startuosiančiam brazilui iki greičiausiųjų šešetuko pritrūko vos 0,013 sek.

Čempionate antrą vietą užimantis Robinas Frijnsas kvalifikacijoje liko vienuoliktas. Tuo tarpu čempionato lyderis Edoardo Mortara startuos paskutinis. Sportininkas taip ir nesugebėjo įveikti vieno greito rato naudojant maksimalią variklio galią, tad buvo lėčiausias tarp visų dalyvių.

Pirmosios šio savaitgalio „Formulės-E“ lenktynės Niujorke prasidės šiandien 23:00 val. Lietuvos laiku.