FIA dėl biudžetų kontrolės apklaus išorinius tiekėjus

FIA dėl biudžetų kontrolės apklaus išorinius tiekėjus
logo 2023 Birželio 27 d. 19:52, FIA

Šiuo metu FIA ruošia ataskaitą, kaip „Formulės-1“ dalyviai laikėsi biudžetų apribojimų 2022 metais. Prieš metus įvykęs analogiškas patikrinimas nustatė, kad „Aston Martin“ ir „Williams“ komandos pažeidė buhalterinę atskaitomybę, o „Red Bull“ išleido daugiau pinigų, nei buvo galima.

Per pastaruosius metus komandos sugalvojo daug gudrių priemonių, kad finansinis reglamentas formaliai būtų įvykdytas, bet kartu FIA imasi griežtesnių priemonių kontroliuoti, kad įvairiais būdais nebūtų gudraujama ir į viską žvelgia kur kas rimčiau nei anksčiau.

Mat yra reali baimė, kad komandos išmoko savo technines užduotis pradėjo spręsti išorinių kompanijų, kurios nėra susijusios su F-1, personalo sąskaita. Todėl FIA nutarė nuodugniai išsiaiškinti, kokiomis schemomis komandos dirba su išorinėmis struktūromis ir ar tai yra legalu.

Dabar federacijos darbuotojai apklausia panašių išorinių kompanijų darbuotojus, norėdami nustatyti, ką jie ir kokiomis sąlygomis darė „Formulės-1“ komandoms ir prašo pateikti darbų pavyzdžius, nes tai leis susidaryti pilną vaizdą apie tokį bendradarbiavimą.

Be to, FIA į pačių komandų apklausas žvelgia kur kas rimčiau. Auditoriai šiemet kiekvienai komandai užduoda po 100 skirtingų klausimų.

Vienas šaltinis kalbėjo: „Žmonės netiki senesne informacijos rinkimo sistema, bet FIA taiso situaciją. Atrodo, kad jų mechanizmai pradėjo veikti.

Kartu patiems čempionato dalyviams finansinė kontrolė irgi kainuoja brangiau.

„Mes suformavome atskirą padalinį finansų departamente, dabar išlaidas kontroliuoja 46 žmonių kolektyvas, - pasakojo „Mercedes“ vadovas Toto Wolffas. - Jie stebi visas išlaidas, įskaitant ir paskutinius varžtelius.

Pernai mes buvome žemiau biudžeto limito, šiemet mes irgi esame panašiame lygyje. Turint galvoje, kad greitai pereisime prie kitų metų projekto, tokį požiūrį mes laikome teisingu“.

Atsižvelgiant į visus faktorius ir koeficientus, „Formulės-1“ komandos išlaidos 2023 metais turi sudaryti apie 153 mln. dolerių.Komentarai (0)
Primename, kad esate atsakingi už komentarus prieš LR įstatymus.
×

TOP naujienos

Spėlionės TOP

# Vartotojas Taškai
1. smash1981 0
2. Raime 0
3. Rimantas Sagatas 0
4. Mindaugas Riškus 0
5. Simas Gendvilas 0