FIA išanalizuos G. Zhou avarijos pasekmes

FIA išanalizuos G. Zhou avarijos pasekmes
logo Liepos 06 d. 16:28, Sauber / Xavi Bonilla / DPPI

Avarija, kurioje sudalyvavo Guanyu Zhou per Didžiosios Britanijos GP startą tapo pačiu rimčiausiu lenktyniniu incidentu „Formulėje-1“ po Romaino Grosjeano gaisro Bahreine 2020 metais. „Alfa Romeo“ lenktynininkas slydo beveik 200 metrų automobiliu aukštyn ratais.

Incidento nuotraukose ir vaizdo įrašuose aiškiai matyti, kad vieninteliu bolido elementu, kuris skyrė sportininko šalmą nuo žemės, buvo „Halo“ sistema, tuo tarpu kai viršutinis apsauginis lankas, kurio dalimi yra ir viršutinis ortakis, sulūžo besitrindamas į asfaltą. Pagal FIA techninių specialistų skaičiavimus, esant 105 kiloniutonų perkrovai vertikaliai, 60 kiloniutonų skersai ir 70 kiloniutonų išilgai šis viršutinis lankas turi deformuotis ne daugiau kaip 25 milimetrais.

Akivaizdu, kad G. Zhou avarijos metu perkrovos buvo didesnės ir FIA nori išsiaiškinti, kokios perkrovos buvo ir kodėl viršutinis apsauginis lankas neišlaikė.

Iš karto po avarijos G. Zhou buvo nugabentas į trasos medicinos centrą. Patikrinimas parodė, kad su lenktynininku yra viskas tvarkoje ir jis galės dalyvauti kitame F-1 etape Austrijoje.

Spielberge taip pat lenktyniaus ir „Williams“ sportininkas Alexas Albonas, kuris po kitos avarijos starto metu saugumo sumetimais buvo paguldytas į ligoninę tyrimams. Medikai dar tą patį vakarą konstatavo, kad Albonas taip pat yra sveikas ir gali dalyvauti varžybose.

Alfa Romeo F1 Team ORLEN
Komanda: Alfa Romeo F1 Team ORLEN 2022 sezono taškai: 51
Variklis: „Ferrari“ Važiuoklė: C42
Plačiau
Williams Racing
Komanda: Williams Racing 2022 sezono taškai: 3
Variklis: „Mercedes“ Važiuoklė: FW44
Plačiau
Zhou Guanyu
Pilotas: Zhou Guanyu 2022 sezono taškai: 5
Komanda: Sauber Amžius: 23 m.
Plačiau
Alexanderis Albonas
Pilotas: Alexanderis Albonas 2022 sezono taškai: 3
Komanda: Williams Amžius: 26 m.
Plačiau


Komentarai (0)
Primename, kad esate atsakingi už komentarus prieš LR įstatymus.
×

TOP naujienos