G. Andersonas: greičiai Džidoje bus didesni nei skaičiuojami

G. Andersonas: greičiai Džidoje bus didesni nei skaičiuojami
logo 2021 Gruodžio 02 d. 19:44, AP

Buvęs „Formulės-1“ konstruktorius, dabar – leidinio „The Race“ ekspertas Gary Andersonas mano, kad „Jeddah Corniche Circuit“ trasa gali tapti viena iš geriausių šiuolaikinių miesto trasų, tačiau pilotams Saudo Arabijoje teks spręsti nelengvus uždavinius.

Gary Andersonas: „Niekas daugiau nekelia tokio didelio susidomėjimo kaip greitosios trasos, nutiestos miestų gatvėmis. Jei prognozės pasiteisins, tai lenktynininkams teks važiuoti apie 80 proc. trasos su pilnai nuspaustu akseleratoriumi, vidutinis greitis turėtų būti apie 250 km/h, bet aš nenustebsiu, jei jis bus didesnis.

Kai apsauginiai barjerai yra visai šalia trasos, prie tokių greičių nėra vietos net menkiausioms klaidoms, priešingu atveju pilotams teks sumokėti labai brangiai. Tai bus vienos iš tų lenktynių, kuriose niekas nesiskųs, jog varžovai nepaiso trasos ribų, kadangi jos bus apibrėžtos natūraliomis priemonėmis – išskyrus nedidelius ruožus, kuriuose bus išlėkimo zonos.

Sprendžiant iš to, ką mačiau simuliatoriuje, visi ištęstiniai posūkiai yra dar ir akli. Todėl čia bus būtina pasiekti optimalaus mašinos balanso prie didelių greičių, kitaip padangos dėvėsis labai greitai.

Beje, ten yra ir keli segtukai, kur sutelpa du bolidai ir gali važiuoti šonas į šoną – tokiuose taškuose įmanomi lenkimai. Kitais atvejais, lenkti bus įmanoma tik trijose DRS zonose.

Naujas trasa su nauja danga reiškia, kad lenktynininkai ir komandos jos ypatumus perpras palaipsniui, su kiekviena eiline ratų serija. Tokioje situacijoje labai nepriimtina patekti į avarijas ar turėti techninių problemų, kadangi per treniruotes reikės iki minimumo sumažinti laiko praradimus. Sportininkai, kuriems pavyks to išvengti, bus kur kas palankesnėje padėtyje“.


Komentarai (0)
Primename, kad esate atsakingi už komentarus prieš LR įstatymus.
×

TOP naujienos

F-1.lt pulsas