G. Russellas: sunkumai davė man daugiau tvirtumo

G. Russellas: sunkumai davė man daugiau tvirtumo
logo 2022 Sausio 21 d. 12:07, Williams

Britas George'as Russellas yra laikomas vienu perspektyviausių jaunosios kartos „Formulės-1“ lenktynininkų: iki „Formulės-1“ jis laimėjo visus čempionatus, kuriuose tik dalyvavo, o atėjęs į „Williams“, pasiekė kur kas aukštesnių rezultatų nei tai leido padaryti bolidas.

George'as Russellas: „Man nereikėjo daug laiko adaptuotis „Williams“ komandoje, todėl, kad čia aš vadovavausi nuostata: „Yra taip, kaip yra ir aš su tuo nieko padaryti negaliu“. Aš negalvodavau apie tai, ko negalėjau pakeisti ir stengiausi maksimaliai naudingai išnaudoti esamą situaciją. Galvoju, kad bÅ«tent tai leido man bÅ«ti stipresniu.

Žinoma, noriu tapti nugalėtoju, pasaulio čempionu, bet „Williams“ teko kovoti dėl vietų rikiuotės pabaigoje. 2020 metais buvo geriau nei 2019 m., bet to aiškiai nepakako.

Kai pirmą kartą patekau į antrą kvalifikacijos dalį, mes kartu su komanda šventėme šÄ¯ pasiekimą. Tačiau laikui bėgant pripranti prie tokių rezultatų ir norisi patekti į finalinę dalį. Mes labai apsidžiaugėme, kai kvalifikavomės dešimtuke, o po to atsirado noras į kvalifikacijos finalą patekti kiekviename etape. Kol netapsi čempionu, niekada nebÅ«si patenkintas pasiektais rezultatais. Dėkoju už tai, kad „Williams“ sudėtyje galėjau mokytis per daug neatkreipdamas į save dėmesio. Kiek įmanoma geriau stengiausi pasirengti tam momentui, kai turėsiu bolidą, kuris leistų pasiekti mano galutinį tikslą“.

2020 m. Sakhiro GP etape George'as Russellas pakeitė susirgusį Lewisą Hamiltoną ir pirmą kartą dirbo „Mercedes“ komandoje lenktynių savaitgalio metu. Tada daug kas laukė iš jo pergalės, tačiau lenktynės buvo nesėkmingos komandai. Britų sportininkas papasakojo, kad tos problemos daug ko jį išmokė.

„Aš gavau ne tik darbo „Mercedes“ patirtį, bet ir išmokau kitas pamokas, - kalbėjo G. Russellas.- Sugebėjimas tvarkytis su nusivylimais ir stengtis atsilošti – gyvenimo ir aukšto lygio sporto dalis. Žinia, kad neįmanoma laimėti čempiono titulo per vieną etapą – tai galima padaryti tik pagal viso sezono rezultatus. Visada bus sudėtingų savaitgalių, bus sėkmių ir nesėkmių. Jei nesugebėsite atsilošti po pralaimėjimo, tai viską sugadinsite ne tik sau, bet ir komandai. Reikia išmokti tvarkytis su nusivylimais ir judėti į priekį.

Dabar esu kur kas geriau pasirengęs spręsti panašias problemas. Mano galva, kas turi „lengvą“ karjerą, tas blogiau tvarkosi su sudėtingais uždaviniais. BÅ«tent dėl to dėkingas likimui, kad keletą kartu buvau sudėtingose situacijose – tai padėjo man įgauti tvirtybės. Aš labai norėjau laimėti tas lenktynes Sakhire, bet mano karjeroje turi bÅ«ti ir kitų įsimintinų epizodų.

Noriu tapti įvairiapusišku sportininku, kad po 20 metų galėčiau pasakyti: „Turėjau labai sėkmingą karjerą, kiekvienas rezultatas buvo sąlygotas tam tikrų priežasčių, o sudėtingumai leido man tapti stipresniu lenktynininku“. Manau, kad tos lenktynės Bahreine, kuriose praradau pergalę, padės man tapti tvirtesniu. Jei būčiau laimėjęs, tai primintų pasaką ir gal bÅ«t ne taip aukštai vertinčiau tokį pasiekimą“.

George'as Russellas pridÅ«rė, kad palaiko Lando Norrisą ir jo siekį atvirai kalbėti apie psichologines problemas: „Reikia atvirai kalbėti apie sportininkų psichologinę bÅ«klę, ypač vyrams. Žmonės mano, jog tai – silpnumo požymis, bet man atrodo, kad yra atvirkšÄiai: jÅ«s parodote savo jėgą, kad galite kalbėti tokiomis temomis.

Negaliu pasakyti, kad abejočiau savimi, bet tikrai turėjau nusivylimo momentų ir problemų dėl to, kaip tvarkytis su sunkiais momentais profesionalioje karjeroje, o tai atsiliepdavo ir asmeniniam gyvenimui. Mes esame labai emocionalÅ«s ir jei kas nors nuvilia profesinėje plotmėje, tai pereina į asmeninį gyvenimą ir mes spiralės pavidalu ritamės žemyn. Manau, kad reikia išmokti tvarkytis su tokiais sunkumais, o ne slėptis nuo jų. Džiaugiuosi, kad pergyvenau tokias emocijas – be jų neišmoksi tvarkytis su nesėkmėmis“.

Williams Racing
Komanda: Williams Racing 2023 sezono taškai: 6
Variklis: „Mercedes“ Važiuoklė: FW44
Plačiau
Mercedes-AMG Petronas Formula One Team
Komanda: Mercedes-AMG Petronas Formula One Team 2023 sezono taškai: 1
Variklis: Mercedes Važiuoklė: W13
Plačiau
George‘as Russellas
Pilotas: George‘as Russellas 2023 sezono taškai:
Komanda: Mercedes Amžius: 25 m.
Plačiau


Komentarai (0)
Primename, kad esate atsakingi už komentarus prieš LR įstatymus.
×

TOP naujienos

F-1.lt pulsas

Spėlionės TOP

# Vartotojas Taškai
1. blaster 1104
2. Ayrtons 1093
3. tevez 1089
4. berta 1069
5. master f-1 1066