G. Russellas: taisykles būtina keisti (13)

G. Russellas: taisykles būtina keisti
logo Rugsėjo 15 d. 12:10, Williams

Po kupinų įvykių Toskanos GP lenktynių „Williams“ pilotas George‘as Russellas tikisi, kad FIA artimiausiu metu peržiÅ«rės kai kurias „Formulės-1“ taisykles.

George‘as Russellas: „Pagrindinė problema - galimybė pasikeisti padangas, kai lenktynės yra sustabdytos. Mes turėjome gerą strategiją, padangos puikiai veikė, o po to visi netikėtai gavo galimybę atlikti sustojimą ir pasirinkti bet kokias padangas visai neprarandant laiko. Aš važiavau prieš Charlesą Leclercą, jis nebuvo užsukęs į boksus - jam pasisekė su raudona vėliava, jis atliko sustojimą ir aplenkė mane su naujesnėmis padangomis. Galiausiai aš praradau poziciją Charlesui dėl raudonų vėliavų fazės.

Negalima leisti atlikti „nemokamų“ sustojimų. Visus reikia palikti su tomis padangomis, su kuriomis jie buvo varžybų sustabdymo metu. Komandos planuoja strategijas, skaičiuodamos įprastines lenktynių sąlygas ir nenumato, kad lenktynės gali bÅ«ti du kartus sustabdytos raudonomis vėliavomis.

Startai iš vietos - tai įdomu sirgaliams. Tokie startai turi prasmę lietaus sąlygomis, bet ne po raudonų vėliavų... Lenktynių viduryje visi pilotai turi skirtingas degalų atsargas bakuose. Ä®prastai per startą mes turime daugiau kaip 100 kg benzino, o per restartą Mugelle buvo apie 40 kg - tai labai rimtai keičia mašinos elgesį. Tai neapibrėžtas faktorius ir kai kas viską padaro teisingai, o kai kas - ne. Visa tai pavirsta į savotišką loteriją, bet mes čia esame ne tam. Mes norime išsiaiškinti, kuris yra pats greičiausias ir labiausiai iš visų nusipelnęs pergalės. Monzoje ir Mugelle restartai iš vietos sumaišÄ— visas kortas.

Incidento restarto metu buvo galima išvengti, jei saugos automobilis bÅ«tų anksčiau užgesinęs šviesas. Nežinau, kodėl šÄ¯kart tai įvyko labai vėlai. Tai verčia varžybų lyderį vėliau startuoti - jis negali smarkiai padidinti tempo paskutiniame posÅ«kyje ir tame yra visa problema. Incidentas buvo neišvengiamas. Aš mačiau, kaip kažkas iš varžovų įsibėgėjo, po to - stabdė ir vėl įsibėgėjo.

Man pasisekė išvengti avarijos. Kai tik visi pradėjo stabdyti, aš pažiÅ«rėjau į veidrodžius, pamačiau chaosą paskui save ir norėdamas jo išvengti, vėl nuspaudžiau akseleratorių. Neleistina, kad tokioje situacijoje pilotas mažintų greitį ir staiga vėl įsibėgėtų“.


Komentarai (13)
A85 logo rėmėjas
IP: dfde2d8 | 09/16 22:06 Atsakyti
Normaliai viskas su ta raudona vėliava. Kadangi dabar daro restartą iš vietos, tai de facto vyksta naujos lenktynės. Jeigu naujos lenktynės – tai galimybes visiems sulygini ir sėkmės. O raudona vėliava yra vienų sėkmės, kitų nesėkmės dalykas. Čia kaip ir SC. Jeigu išleidžia SC kai lyderis pravažiavęs pitus, o paskui važiuojantis ne – pasisekė ir tiek. Arba VSC – vieniems lėtam posūky baigia galiot, kitiems vidury tiesiosios. Nu ir ką, nu ir nieko. Vienam labiau pasisekė, kitam mažiau.

Mažiau GR verkt reiktų ir pagaliau parodyt ką moka lenktynėse, nes kol kas degina šansus kaip Hulkenberg. Tiesa, anas degina podiumų šansus, šitas veikėjas – taškų (RK tas vienintelis taškas Vokietijos GP iškovotas po GR klaidos).
jv
IP: 0694999 | 09/16 17:22 Atsakyti
Klepsidra
09/16 07:57

tai sakai, kad to, kuris stojo iki raudonos veliavos, taktika yra bloga?

as nieko nesakau, tiesiog jis paziurejo is savo puses... kitas pasirinko gal specialiai ilgesni stinta kad sulauktu SC, tai cia irgi taktika, ir jam reiketu duoti +30s ir i gala nes jis pasirinko tokia taktika? abiem atvejais bus ir laimetoju ir pralaimetoju, keista kaip nepamasto apie tai...
mrr
IP: d959449 | 09/16 11:48 Atsakyti
mhm
09/15 14:30

Jo, liepkim likt su padangom senom veliau stokantiems, kad poto turetu po restarto atlikt sustojoma ir krist i paskutine vieta. Gelezine logika:D

Tai per Monzos GP Strollas net nestojo. Pasinaudojo raudonom vėliavom ir pasikeitė padangas.
Klepsidra
IP: 81d89fc | 09/16 07:57 Atsakyti
jv
09/15 14:46

tikrai, logikos nulis, is savo puses paziurejo... o tas zmogus deka taktikos geros uzsitarnavo gera pozicija, o po raudonu veliavu tures +30s, tai kazkaip susikerta su jo pacio logika...

tai sakai, kad to, kuris stojo iki raudonos veliavos, taktika yra bloga?
Klepsidra
IP: 81d89fc | 09/16 07:56 Atsakyti
faktas, kad raudonu veliavu ir padangu taisykle yra nesamone. jau diskutuota pries kelis metus po kazkurio etapo
Lexxus
IP: 909efe4 | 09/16 07:31 Atsakyti
Na Ric irgi buvo padangų pritaupęs ir labai tikėtina būtų 3-čias finišavęs.
RBR
IP: 8e2e462 | 09/15 20:35 Atsakyti
Dar vienas verksnys. Jei kas nepasiseke, tai tuoj imkim ir keiskim taisykles:) o jei paciam butu gerai susikloste su raudonomis veliavomis? Ar irgi taip kalbetu?:)
Fernandoisfasterthanyou
IP: c6c56a3 | 09/15 18:58 Atsakyti
Tai kad nuo vietų restarte vienintelis Russelas ir pasišiko man regis, turbūt dar nuoskauda dėl pirmų taškų.
tuberkolioze
IP: ae918c1 | 09/15 18:06 Atsakyti
Paulius 1
09/15 16:03

f1 niekada neturi virsti loterija

f1 kaip ir bet kurios kitos lenktynės visada buvo ir bus loterija.
Paulius 1
IP: d7426a7 | 09/15 16:03 Atsakyti
f1 niekada neturi virsti loterija
×

TOP naujienos

F-1.lt pulsas