G. Russellas: trasos ribos turi būti natūralios (8)

G. Russellas: trasos ribos turi būti natūralios
logo Balandžio 14 d. 14:42, Williams

Bahreino GP metu FIA lenktynių direkcijos pozicija dėl išvažiavimo už trasos ribų ketvirtame posūkyje kelis kartus keitėsi.

Pirmoje treniruotėje teisėjai tokių pažeidimų visai nefiksavo ir už trasos ribų išvažinėjo beveik visi, tačiau prieš antrą treniruotę direkcijos vadovas Michaelas Masi išleido naują instrukciją – joje rašoma, kad už trasos pažeidimą 4 posūkyje bus anuliuotas greitasis ratas, ši instrukcija galiojo ir per antrą bei trečią treniruotę ir kvalifikaciją.

Lenktynėse sekmadienį iš pradžių jokių apribojimų nebuvo – lenktynininkai galėjo važiuoti kaip tik norėjo, tačiau kai Lewisas Hamiltonas ne vieną kartą išvažiavo už trasos ribų, lenktynių direkcija staigiai išleido įspėjimą, kuris smarkiai nustebino britų pilotą – išvakarėse lenktynininkams buvo pasakyta, kad po kvalifikacijos jokie apribojimai šioje trasos dalyje nebus taikomi.

Po to lenktynėse iškilo dar vienas ginčytinas momentas – Maxui Verstappenui lenkiant Lewisą Hamiltoną olandas buvo priverstas išvažiuoti už trasos ribų ir buvo paragintas sugrąžinti poziciją, kadangi jau pažeidė ne minėtą lenktynių direkcijos instrukciją, o Sportinio reglamento punktą, kuris sako, kad negalima įgauti nesąžiningo pranašumo jei lenkiant varžovą išvažiuojama už trasos ribų.

„Racefans“ cituoja naująjį pilotų profsąjungos GPDA direktorių George‘ą Russellą, kuris mano, kad FIA panašiais situacijas turėtų peržiūrėti.

George‘as Russellas: „Iš pradžių mums pasakė: „Mes nieko nestebėsime ir suteiksime jums visišką veiksmų laisvę“. Bet kai kas penktadienį šią situaciją privedė prie kraštutinumo, tai labai keistai atrodo per televizorių – ir prieš antrąją sesiją atsirado ribojimai.

Mano nuomone, jei yra subraižytos baltos linijos ant trasos, jų reikia paisyti. Bet pilotui visada norisi pravažiuoti taip, kaip leidžia pati trasa, o ne balta linija.

Apribojimus Bahreino GP 4 posūkyje taikė per kvalifikaciją, bet ne lenktynėse, jei tik jūs negaunate ryškaus pranašumo prieš varžovus. Visiems buvo akivaizdu, kad aplenkus konkurentą išvažiavus už trasos ribų, jūs privalote sugrąžinti poziciją.

Manau, kad sportininkai turi teisę važiuoti taip, kaip leidžia trasa. Ir jei natūrali trajektorija išeina už nubraižytų baltų linijų, vadinasi, šiais linijas reikia perkelti, jei tai yra įmanoma“.

 

George‘as Russellas
Pilotas: George‘as Russellas 2021 sezono taškai: 0
Komanda: Williams Amžius: 23 m.
Plačiau
„Bahrain Circuit", Sakhiras
Trasa: „Bahrain Circuit", Sakhiras (Bahreino GP)
Ilgis: 5,412 km Ratų skaičius: 57
Plačiau

Komentarai (8)
nesvarbu1
IP: dc5e0ea | 04/15 23:20 Atsakyti
"I think we need to just drive to the what is the natural limit of the circuit. If the natural limit is outside of track limits then we need to sort the edge of the track" - straipsnyje išversta kreivai.
Mintis tokia, kad, jis norėtų, kad už baltos linijos būtų natūrali riba, t.y. žolė ar žvyras. O jei visgi už baltos linijos yra asfaltas, tuomet tokioms vietoms reikia sprendimų, kurie neleistų važiuoti už tos linijos, t.y. bortelių, stulpelių, barjerų ar pan.
tribeca
IP: 3a15aff | 04/14 21:01 Atsakyti
Sunku suteikti naturalias ribas asfalto laukui su nupaisytomis ant jo linijomis.
CBRV
IP: e3b3085 | 04/14 19:18 Atsakyti
Alienzoo
04/14 16:14

Aš irgi už natūralias linijas, upelio vaga, medis, visi paisys tada trasos ribų

bemsiniams autobuso stoteles irgi priskaiciuot? :D
F1 Fanas
IP: 9a47613 | 04/14 18:58 Atsakyti
Ikaltu cempiono siena dar viena tam 4 posukį, ir gerai... Kažkaip kanadoj niekas neišvažiuoja ten plačiai, ir nesiskundžia niekas :)
jmrb
IP: 0133f3b | 04/14 18:02 Atsakyti
"Ir jei natūrali trajektorija išeina už nubraižytų baltų linijų, vadinasi, šiais linijas reikia perkelti, jei tai yra įmanoma"

Arba blogas vertimas, arba nusišnekėta, nes taip tai visose trasose lenktynininkai atras kur galima "prailginti" trasą.

Su Bahreinu didžiausia bėda buvo, kad "leistina" ir "neleistina" keitėsi tarp sesijų to paties savaitgalio metu. Būtų padarę tas pačias taisykles - balta linija reiškia trasos pabaigą - būtų viskas paprasčiau.
Alienzoo
IP: 4f1bc98 | 04/14 16:14 Atsakyti
Aš irgi už natūralias linijas, upelio vaga, medis, visi paisys tada trasos ribų
Alfa Romeo
IP: 980b86b | 04/14 15:52 Atsakyti
Neturėčiau ką pridėti. Teisinga kalba.
F1 Fanas
IP: 9a47613 | 04/14 15:20 Atsakyti
Anksčiau žole ar žvyras buvo ... ir tokių bajerių nebuvo
×

TOP naujienos

F-1.lt pulsas