G. Steineris siūlo sprendimų ieškoti kituose čempionatuose

G. Steineris siūlo sprendimų ieškoti kituose čempionatuose
logo Rugsėjo 22 d. 18:52, Daimler AG

Siekiant išvengti avarijų pakartotinių startų metu, „Haas“ vadovas Guentheris Steineris siūlo sprendimų ieškoti kituose čempionatuose, pavyzdžiui NASCAR.

Prieš beveik dvi savaites Mugello trasoje vykusiose lenktynėse kilo didžiulė avarija pakartotinio starto metu. Teisėjai nusprendė, kad dėl incidento nebuvo kaltas tuo metu pirmas važiavęs „Mercedes“ pilotas Valtteri Bottas, bet dvylikai sportininkų buvo skirti įspėjimai už netinkamą elgesį.

G. Steineris mano, kad F-1 derėtų idėjų paieškoti NASCAR čempionate, kur trasose naudojamos pakartotinio starto zonos. Kai leidžiama pratęsti lenktynes, lyderis, atsidūręs specialioje zonoje, privalo padidinti tempą.

„Pakartotinio starto linija buvo toli starto/finišo tiesiojoje. Kai kurie sportininkai nusprendė tuo pasinaudoti ir padidinti tempą anksčiau nei kiti. Nemanau, kad kuris iš jų padarė kažką blogo, tiesiog taip susiklostė aplinkybės“, - kalbėjo „Haas“ ekipos vadovas.

„Kad išvengti panašių situacijų, galbūt derėtų pagalvoti apie kitą pakartotinio starto linijos vietą arba specialią zoną. Nesu ekspertas šioje srityje, bet kituose čempionatuose naudojamos tokios zonos, kad būtų išvengta panašių situacijų. Manau, kad derėtų į tai atkreipti dėmesį.“

Tuo tarpu FIA F-1 lenktynių direktoriaus Michaelo Masi teigimu, sportas kol kas nieko neplanuoja keisti.

„Nemanau, kad imsimės pokyčių, bet niekada nesakyk niekada“, - sakė FIA specialistas.


Komentarai (0)
×

TOP naujienos

F-1.lt pulsas