Gegužę keisis padangų ženklinimas: ką svarbu žinoti vairuotojams (1)

Gegužę keisis padangų ženklinimas: ką svarbu žinoti vairuotojams
logo Sausio 20 d. 11:06, Pexels.com

Šių metų gegužės mėnesį įsigalios naujas ES padangų ženklinimas, kuris pirkėjus geriau informuos apie padangų charakteristikas.

Naujoje padangų etiketėje buvo pakeistos riedėjimo pasipriešinimo ir stabdymo šlapiame kelyje klasės, o triukšmingumas bus nurodomas decibelais ir A, B arba C raidėmis. Pirkėjai papildomą informaciją galės rasti ES duomenų bazėje, nuskenavę QR kodą.

Nuo gegužės etiketėje bus ir dvi piktogramos, nurodančios ar šios padangos atitinka ES patvirtintą sukibimo ant sniego standartą, dabar žymimą snaige kalnų fone, ir ar nedygliuotų padangų sukibimas ant ledo atitinka naują ISO standartą. Padangų žymėjimas taps privalomas ir sunkiojo komercinio transporto padangoms.

Naujo ženklinimo etiketėse klasės nuo A iki C liko nepakitusios. Anksčiau E klase žymėtas pasipriešinimas riedėjimui ir sukibimas šlapiame kelyje dabar bus žymimas kaip D klasė, o F ir G klasės bus apjungtos į E klasę. Visa tai leis aiškiau ir lengviau suprasti padangų ženklinimą.

Pirkėjai papildomą informaciją apie pasirinktas padangas galės sužinoti ir nuskenavę etiketėje esantį QR kodą. Jis nukreips į EPREL (angl. European Product Registry for Energy Labelling) duomenų bazę, kurioje bus galima sužinoti ne tik etikečių vertes, bet ir dominančio padangų modelio gamybos pradžią ir pabaigą. Kaip ir anksčiau, šiuos duomenis teiks patys padangų gamintojai.

Nauja padangų ženklinimo etiketė skirta padėti pirkėjams pasirinkti labiau degalus taupančias padangas, informuojant ir apie stabdymo kelią. Pirkėjai ir automobilių parkų valdytojai, rinkdamiesi padangas su mažesniu pasipriešinimu riedėjimui, gali sutaupyti daug degalų ir sumažinti emisijas. Aiški informacija apie sukibimą šlapiame kelyje padidins eismo saugumą, o informacija apie triukšmingumą padės mažinti eismo keliamą triukšmą.


Komentarai (1)
galit nevargti
IP: ae918c1 | 01/20 11:32 Atsakyti
ir nebandyti rasti EPREL duomenų bazės padangoms, nes ji atsivers paprastiems mirtingiesiems tik nuo gegužės 1 dienos, kai pasikeis žymėjimas.
×

TOP naujienos