H. Kovalainenas: dalinausi patirtimi su V. Bottu

H. Kovalainenas: dalinausi patirtimi su V. Bottu
logo Birželio 04 d. 10:51, Daimler AG

Heikki Kovalainenas 2008 ir 2009 metais buvo Lewiso Hamiltono partneriu „McLaren“ komandoje. 2017 metais Lewiso komandos draugu tapo kitas suomis – Valtteri Bottas ir Heikki dalinosi su juo patirtimi, kaip reikia kovoti su britų pilotu...

Heikki Kovalainenas: „Keletą kartų aš bendravau su Valtteri po lenktynių, kai jis „Mercedes“ leido pirmąjį sezoną. Jis turėjo daugiau problemų su galinėmis padangomis negu Lewisas, ypač važiuojant su minkštomis sudėtimis – jam nepavykdavo nuvažiuoti tiek ratų, kiek galėdavo Hamiltonas. Mes tai aptarėme su Bottu po lenktynių Bahreine  ir aš pasidalinau savo patirtimi.

Aš pasakiau Valtteri, į ką reikia atkreipti dėmesį – į tai, kaip Lewisas veikia stabdydamas lėtuose posÅ«kiuose, kadangi bÅ«tent šioje srityje Hamiltonas yra labai stiprus. Manau, kad Valtteri sutiko su manimi, bet aš jam nedaviau konkrečių patarimų. Jis pats viską išsiaiškino ir gerai pasirodė paskutiniais metais. Daugiau mes niekada nekalbėjome panašiomis temomis.

Aš visada smarkiau apkraudavau padangas posÅ«kiuose – „McLaren“ inžinieriai kalbėjo, jog mano vairavimo stilius yra labiau panašus į Alonso, Raikkoneno ir Hakkineno. Visi jie pravažiuodavo posÅ«kius ilgesniu spinduliu. Tuo tarpu Lewisas labai vėlai stabdo prieš posÅ«kį ir staigiai suka mašiną, o tai leidžia iš posÅ«kio išvažiuoti tiesesne trajektorija. Dėl to padangos yra mažiau apkraunamos. Puikiai prisimenu, jog stabdymo zonose aš jam beveik visada nusileisdavau“.


Komentarai (0)
×

TOP naujienos