„Haas“ vadovybėje atsirado laisvas etatas

„Haas“ vadovybėje atsirado laisvas etatas
logo Sausio 19 d. 22:02, Haas / LAT

Haas“ komandoje atleidus Guentherį Steinerį ir į jo vietą paskyrus Ayao Komatsu, komandoje prasidėjo aukščiausios vadovybės reorganizacijos procesas. Amerikiečių komanda ieško specialisto, kuris užimtų operacijų direktoriaus postą ir dirbtų ekipos bazėje Banberyje, Didžiojoje Britanijoje.

„Haas“ pasižymi gana sudėtinga organizacine struktūra, komanda turi tris biurus, kurie yra trijose valstybėse. Banberyje įsikūrusi tik lenktynių brigada, o konstruktorių padalinys padalintas į du skyrius, kurie yra Italijoje – vienas Maranele, „Ferrari“ gamykloje, o antras – kompanijos „Dallara“ bazėje. „Haas“ turi ir dar viena biurą Šarlotėje, JAV Šiaurės Karolinos valstijoje.

Jei ankčiau G. Steineris visą šią sudėtingą struktūrą valdė vienas, tai dabar funkcijos bus padalintos. A. Komatsu tiesiogiai užsiims kasdieniniu vadovavimu komandai, tuo tarpu operacijų direktorius turės atlikti strateginio planavimo vadovo funkcijas.

Komanda paskelbė pranešimą apie laisvą etatą, kuriame sakoma: „Haas F1 Team“ - auganti kompanija ir mums reikia specialisto, kuris taptų mūsų naujojo vadovo dešiniąją ranka. Mes ieškome vyriausiojo operacijų direktoriaus – jis turi turėti lyderio savybes ir sugebėjimu įgyvendinti strateginius tikslus. Šis direktorius turėtų dirbti bazėje Banberyje.

Vyriausiasis operacijų direktorius vadovautų aukštos klasės profesionalams, kurie turi dirbti produktyviai ir efektyviai. Idealus kandidatas turi turėti didelę darbo automobilių sporte patirtį, geriau, kad tai būtų vadovaujantis postas... Kandidatas turi pasižymėti strateginiu mąstymu ir sugebėjimu prisitaikyti prie besikeičiančių aplinkybių“.

Taip pat tarp reikalavimų naujam specialistui paminėtas mokėjimas valdyti komandos finansus ir „minimalus darbo stažas „Formulėje-1“ vadovo poste – 10 metų“.

Ši sąlyga gerokai sutrumpina galimų kandidatų sąrašą ir jį visiškai atitinka buvęs „Alpine“ komandos vadovas Otmaras Szafnaueris, su kuriuo „Renault“ išsiskyrė praėjusio sezono viduryje. Šiuo metu jis yra privalomose atostogose, kurios baigsis rugpjūčio mėnesį.

Mažiau tikėtinu kandidatu yra Paddy Lowe'as, kuris yra dirbęs „McLaren“, „Mercedes“ ir „Williams“ komandose, o taip pat šiuo metu laisvas yra buvęs „Ferrari“ vadovas Mattia Binotto, bet vargu ar jis norės keisti gyvenamąją vietą ir iš Italijos kraustytis į Angliją.

Taigi, O. Szafnauerio kandidatūra yra labiausiai tinkama, dar ir dėl to, kad jis turi ekonomisto išsilavinimą, įgytą JAV Detroito universitete. Anksčiau jis dirbo „Ford“ kompanijoje, po to prasidėjo jo karjera „Formulėje-1“, kai jis tapo BAR komandos operacijų direktoriumi. Po to jis perėjo į „Honda“ ir dirbo „Honda Racing Development“, japonų gamintojo lenktynių padalinio vadovu.

2009 metais O. Szafnaueris perėjo į „Force India“ ir su šia komanda išsiskyrė tik 2022 metais, kai komanda pavirto į „Aston Martin“, o Otmaras buvo paskirtas „Alpine“ komandos vadovu.Primename, kad esate atsakingi už komentarus prieš LR įstatymus.
×

TOP naujienos

Spėlionės TOP

# Vartotojas Taškai
1. Darius Linkevicius 1661
2. Tadas Misevičius 1633
3. Beržas 1627
4. Giriby 1621
5. mantioras 1621