„Honda“ neturi planų vėl turėti savo komandą „Formulėje-1“

„Honda“ neturi planų vėl turėti savo komandą „Formulėje-1“
logo 2019 Spalio 07 d. 21:33, Honda

Honda“ neplanuoja ateityje vėl turėti savo komandą „Formulėje-1“.

Variklių gamintoja iš Japonijos šiemet gali pasidžiaugti pirmu geru sezonu po sugrįžimo į didįjį sportą. Kartu su „Red Bull“ ekipa, „Honda“ šių metų sezone iškovojo dvi pergales. Tačiau „Honda“ vykdantysis direktorius Masashi Yamamoto teigia, kad gamintojas neturi planų artimiausioje ateityje vėl turėti savo komandą F-1.

„Šiuo metu tokių planų neturime. Žinome, kad tęstinumas F-1 yra labai svarbus. Penkis metus iš eilės dirbame tik ties savo jėgainėmis ir tik dabar galime pasidžiaugti gerais rezultatais. Jei pradėtume vėl kurti F-1 bolidus, susidurtume su naujais iššūkiais, kurių mums dabar tikrai nereikia“, - teigė M. Yamamoto.

„Honda“ praeityje turėjo savo komandą 1964-1968 metais. Vėliau gamintojas su savo ekipa į sportą sugrįžo 2006 m. ir tada iškovojo vieną pergalę. 2007 m. ir 2008 m. komandai sunkiai sekėsi. Galų gale pasaulyje prasidėjus finansinei krizei, „Honda“ iš F-1 pasitraukė. Po kurio laiko japonai sugrįžo į sportą tik kaip variklių gamintojai.

Anot M. Yamamoto, būdama tik jėgainių gamintoja, „Honda“ turi mažai įtakos sprendžiant F-1 ateities klausimus.

„Šiame pasaulyje būnant tik variklių gamintoju yra mažai privalumų. Kaip žinote, grįžome į sportą kaip variklių gamintojai. Manome, kad esame šios srities specialistai. Tad norime būti geriausi šioje srityje. Štai ko mes siekiame.“

„Kalbant apie taisykles, esam tik variklių tiekėjai, tad tame galima įžvelgti tam tikrų minusų. Tačiau mes dalyvaujame susirinkimuose su kitais gamintojais, tad aptariame su varikliais susijusius klausimus. Kalbant apie sporto ir technines taisykles, mes jas galime aptarti su „Red Bull“ ir „Toro Rosso“ atstovais.“


Komentarai (0)
×

TOP naujienos