Imoloje „pole“ poziciją iškovojo V. Bottas

logo 2020 Spalio 31 d. 16:04, Daimler AG

Valtteri Bottas buvo greičiausias Imolos trasoje vykusioje F-1 kvalifikacijoje ir iškovojo „pole“ poziciją. Suomis vos 0,097 sek. pranoko komandos draugą Lewisą Hamiltoną. Daugiau nei puse sekundės nuo V. Botto atsiliko ir trečioje vietoje liko „Red Bull“ atstovas Maxas Verstappenas.

Sportininkams paskutinėje važiavimų dalyje įveikus pirmuosius greitus ratus pirmavo L. Hamiltonas, vieną Imolos trasos ratą įveikęs per 1 min. 13,781 sek. Britui vėliau pavyko pagerinti savo rezultatą, vieną ratą įveikus per 1 min. 13,706 sek. Bet V. Bottas buvo dar greitesnis. Suomis vieną ratą įveikė per 1 min. 13,609 sek. ir iškovojo ketvirtąją „pole“ šių metų sezone.

Tik „Mercedes“ pilotams vieną Imolos trasos ratą pavyko įveikti greičiau nei per 1 min. ir 14 sek. Tuo tarpu M. Verstappenas nuo kvalifikacijos nugalėtojo atsiliko daugiau nei puse sekundės ir liko trečias. O ketvirtą rezultatą užfiksavusį Pierre‘ą Gasly skyrė dar didesnis skirtumas - 0,893 sek. nuo V. Botto.

Greičiausiųjų penketuką užbaigė „Renault“ atstovas Danielis Ricciardo. Australas greičiu pranoko šeštoje vietoje likusį antrąjį „Red Bull“ pilotą Alexą Alboną.

Geriausiai tarp „Ferrari“ pilotų ir vėl pasirodė Charlesas Lecercas. Monakietis užfiksavo septintą rezultatą. Tuo tarpu jo komandos draugas Sebastianas Vettelis liko tik keturioliktas.

Paskutines tris vietas pirmame dešimtuke išsidalino antrasis „AlphaTauri“ pilotas Daniilas Kvyatas ir „McLaren“ sportininkų duetas - Lando Norrisas bei Carlosas Sainzas.

Į paskutinę kvalifikacijos dalį nepateko nei vienas iš „Racing Point“ komandos lenktynininkų. Sergio Perezas liko vienuoliktas, o Lance‘as Strollas tik penkioliktas.