IndyCar. Detroite pirmąją pergalę iškovojo M. Ericssonas

IndyCar. Detroite pirmąją pergalę iškovojo M. Ericssonas
logo Birželio 13 d. 01:19, Chris Owens / IndyCar

Detroito, JAV, trasoje surengtose „IndyCar“ lenktynėse pirmąją pergalę iškovojo trečius metus čempionate lenktyniaujantis Marcusas Ericssonas. Švedas pasinaudojo situacija, kai pratęsus lenktynes į trasą negalėjo išvažiuoti „Penske“ atstovas Willas Poweris.

Tai ne tik pirmoji švedo pergalė „IndyCar“ čempionate, bet ir pirmoji sportininko karjeroje nuo 2013 m., kuomet lenktynininkas triumfavo Vokietijoje, lenktyniaudamas GP2 čempionate.

Šeštadienį Detroite vykusios lenktynės viso buvo sustabdytos du kartus. Pirmą kartą tai buvo padaryta sportininkams įveikus 27 ratus.

25-ame varžybų rate į apsauginę sieną, kaip spėjama, dėl užstrigusio akseleratoriaus pedalo trenkėsi „McLaren“ komandos lenktynininkas Felixas Rosenqvistas. Medikų komandai ištraukus sportininką iš bolido, jis buvo išgabentas detalesnei apžiūrai į artimiausią ligoninę. Teigiama, kad lenktynininkas visą laiką buvo sąmoningas ir rimtų traumų išvengė.

Lenktynes pratęsus po kelių ratų sustojimus buvo priversti atlikti pirmi devyni sportininkai. Tuo pasinaudojęs „Penske“ lenktynininkas W. Poweris iš dešimtos pozicijos pakilo į pirmą. Australą tuo metu persekiojo M. Ericssonas ir Rinusas VeeKay.

Kova dėl pergalės vėl buvo sustabdyta po to, kai iki finišo likus mažiau nei 10 ratų į apsauginę sieną trenkėsi čempionato naujokas Romainas Grosjeanas.

Varžybas po kurio laiko pratęsus, į trasą dėl technikos gedimo negalėjo išvažiuoti W. Poweris. Tuo pasinaudojęs M. Ericssonas tapo lenktynių lyderiu.

Antroje vietoje tuo metu važiavęs Takuma Sato stengėsi varžovus išlaikyti už savęs, bet japonui tai daryti sekėsi ne itin gerai. Sportininkas po kurio laiko iš antros pozicijos nukrito į ketvirtą.

M. Ericcsonas, sėkmingai išsilaikęs rikiuotės priekyje, iškovojo pergalę ir tapo septintuoju nugalėtoju, triumfavusiu lenktynėse šiemet.

Varžybų pabaigoje įveikęs kvalifikacijos nugalėtoją Patricio O‘Wardą, R. VeeKay finišo liniją kirto antroje vietoje. Tuo tarpu T. Sato ir jo komandos draugas Grahamas Rahalas užbaigė stipriausiųjų penketuką.

Pirmoje varžybų pusėje dėl pergalės kovojęs Alexanderis Rossi varžybas Detroite baigė septintas.

Dešimtuką užbaigė daugkartinis čempionas Scottas Dixonas, Edas Jonesas ir Josefas Newgardenas, kuris po pirmojo sustojimo buvo trasoje pametęs vieną iš savo bolido ratų.

Rezultatai


Komentarai (0)
×

TOP naujienos

F-1.lt pulsas