IndyCar. Lenktynės Finikse baigėsi J. Newgardeno pergale

IndyCar. Lenktynės Finikse baigėsi J. Newgardeno pergale
logo 2018 Balandžio 08 d. 13:19, IndyCar

Atkaklios kovos nestokojusios „IndyCar“ lenktynės Finikse (JAV) baigėsi „Penske“ piloto Josefo Newgardeno pergale.

Čempiono titulą ginantis amerikietis šį savaitgalį vykusiose varžybose kovoje dėl pirmos vietos įveikė čempionato naujoką Robertą Wickensą ir „Andretti“ atstovą Alexanderį Rossį.

Lenktynes sėkmingai pradėjo kvalifikacijos nugalėtojas Sebastienas  Bourdais, kuris po starto išlaikė lyderio poziciją ir sėkmingai tolo nuo artimiausio varžovo - „Penske“ piloto Simono Pagenaud. Tuo tarpu A. Rossi aplenkė Willą Powerį ir pakilo į trečią vietą.

15-ame lenktynių rate S. Bourdais jau ratu lenkė „Carlin“ pilotą Maxą Chiltoną. Britu pasinaudojo S. Pagenaud, kuris aplenkęs varžovą labiau nutolo nuo jį persekiojusių A. Rossi ir W. Powerio.

Charlie Kimballas buvo tas pilotas, kurį S. Bourdais buvo sunkiau aplenkti. Tuo pasinaudojo prancūzo varžovai, sumažinę atsilikimą iki 1 sek.

41-ame lenktynių rate bolido nesuvaldė ir į apsauginę sieną trenkėsi čempionato naujokas Pietro Fittipaldi. Sportininkams tai buvo puiki proga pasukti į techninio aptarnavimo zoną pasikeisti padangų ir pasipildyti degalų.

S. Bourdais techninio aptarnavimo zonoje kliudė vieną iš savo mechanikų. Toks pat likimas ištiko ir A. Rossį. Abu sportininkai sugaišo daug laiko ir į trasą grįžto tik 13-oje ir 19-oje pozicijose. Lyg to būtų negana, abiems pilotams buvo skirtos pravažiavimo pro techninio aptarnavimo zoną baudos, kurias atlikę lenktynininkai nusirito į rikiuotės galą.

Kurį laiką dėl pergalės kovojęs S. Pagenaud taip pat sugaišo daug laiko techninio aptarnavimo zonoje ir į trasą grįžo tik dvyliktas.

Lenktynes pratęsus 50-ame rate, jų lyderiu tapo ir nuo varžovų tolo W. Poweris. Tuo tarpu J. Newgardenas stengėsi už savęs išlaikyti R. Wickensą.

Prieš sportininkams sustojant dar kartą, W. Poweris artimiausią varžovą lenkė penkiomis sekundėmis. Galų gale 124-ame rate australas pasuko į techninio aptarnavimo zoną.

Visiems sportininkams atlikus sustojimus, pirmoje ir antroje pozicijose važiavo Jamesas Hinchcliffe‘as ir jo komandos draugas R. Wickensas. Pastarasis vėliau pakilo į pirmą vietą, o W. Poweris, aplenkęs Ed Jonesą, važiavo ketvirtas. Tiesa, australui lenktynės baigėsi anksčiau laiko, kai sportininkas viename iš posūkių trenkėsi į apsauginę sieną.

Po to, kai trasoje bolidus sudaužė ne tik minėtasis W. Poweris, bet ir E. Jonesas, į techninio aptarnavimo zoną pasitraukus saugos automobiliui užvirė atkakli kova dėl pergalės. Ilgai nelaukęs J. Newgardenas aplenkė A. Rossį ir J. Hinchcliffe‘ą, o 247 rate įveikė R. Wickensą ir pakilo į pirmą vietą. Amerikiečiui pavyko pabėgti nuo varžovų ir finišuoti pirmoje vietoje. Tuo tarpu R. Wickensas turėjo pasitenkinti antra vieta. Mažiau nei sekunde nuo kanadiečio atsiliko ant paskutinio apdovanojimų pakylos laiptelio užlipęs A. Rossi.

Čempiono titulą ginančiame J. Newgardenui tai buvo aštuntoji pergalė „IndyCar“ karjeroje ir trečioji ovalo tipo trasoje.

 

Vt. Lenktynininkas Komanda Variklis Laikas
1 Josefas Newgardenas Penske Chevrolet 1h44:00.3552
2 Robertas Wickensas Schmidt Honda +2.9946
3 Alexanderis Rossi Andretti Honda +3.4890
4 Scottas Dixonas Ganassi Honda +3.8175
5 Ryanas Hunteris-Reay'us Andretti Honda +4.0122
6 Jamesas Hinchcliffe'as Schmidt Honda +9.4497
7 Edas Carpenteris Carpenter Chevrolet +9.4731
8 Tony Kanaanas Foyt Chevrolet +9.8650
9 Grahamas Rahalas Rahal Honda +10.1747
10 Simonas Pagenaud Penske Chevrolet +10.3247
11 Takuma Sato Rahal Honda +10.9443
12 Marco Andretti Andretti Herta Honda +1 ratas
13 Sebastienas Bourdais Coyne Honda +1 ratas
14 Spenceris Pigotas Carpenter Chevrolet +1 ratas
15 Gabby Chavesas Harding Chevrolet +1 ratas
16 Zachas Veachas Andretti Honda +1 ratas
17 Charlie Kimballas Carlin Chevrolet +2 ratai
18 Maxas Chiltonas Carlin Chevrolet +3 ratai
19 Matheusas Leistas Foyt Chevrolet +9 ratai
20 Edas Jonesas Ganassi Honda -
21 Kyle'as Kaiseris Juncos Chevrolet -
22 Willas Poweris Penske Chevrolet -
23 Pietro Fittipaldi Coyne Honda -


Primename, kad esate atsakingi už komentarus prieš LR įstatymus.
×

TOP naujienos

Spėlionės TOP

# Vartotojas Taškai
1. Giriby 1354
2. Tadas Misevičius 1347
3. Darius Linkevicius 1336
4. Kęstutis Šimkus 1334
5. f1a 1332