IndyCar. Paskutinėje sezono kvalifikacijoje „pole“ iškovojo R. Hunteris-Reay‘us

logo 2018 Rugsėjo 16 d. 09:44, IndyCar

Paskutinėje šių metų „IndyCar“ sezono kvalifikacijoje pirmą startinę poziciją iškovojo „Andretti“ pilotas Ryanas Hunteris-Reay‘us, kuris įveikė čempionato lyderį, antroje vietoje likusį, „Ganassi“ atstovą, Scottą Dixoną. Tai pirmoji amerikiečio „pole“ šiemet ir septintoji karjeroje.

R. Hunteris-Reay‘us paskutinėmis važiavimų sekundėmis vieną Sonomos trasos ratą įveikė per 1 min. 17,6277 sek. ir įsiveržė į pirmąją vietą. Amerikietis iki tol pirmavusį S. Dixoną aplenkė 0,1322 sek. ir iškovojo papildomą tašką.

Tuo tarpu R. Hunterio-Reay‘aus komandos draugas Alexanderis Rossi, čempionate užimantis antrą vietą ir nuo S. Dixono atsiliekantis 29 taškais, nusprendė paskutinėje kvalifikacijos dalyje nenaudoti minkštesnės sudėties padangų. Amerikietis liko šeštas, greičiu nusileidęs staigmeną pateikusiam šių metų „Indy Lights“ čempionui Patricio O’Wardui. Pastarasis, pirmą kartą dalyvavęs „IndyCar“ kvalifikacijoje iškovojo penktą startinę poziciją.

Pozicijas antroje startinėje eilėje pasidalino „Penske“ ir „Andretti“ komandų lenktynininkai. Čempiono titulą ginantis Josefas Newgardenas liko trečias, o Marco Andretti - ketvirtas.

Kvalifikacijoje nepasiteisino „Penske“ piloto Willo Powerio padangų taupymo taktika. Australas antroje važiavimų dalyje nusprendė pataupyti minkštesnes padangas ir su jomis įveikti tik vieną greitą ratą. Dėl čempiono titulo kovojantis australas nebuvo pakankamai greitas, tad į paskutinę važiavimų dalį nepateko. Sportininkas varžybas pradės septintas, o jo komandos draugas Simonas Pagenaud - aštuntas.

Tony Kanaanui „IndyCar“ lenktynės Sonomoje bus 360-osios varžybos ir 300-asis startas iš eilės. Brazilas jubiliejines varžybas pradės aštuonioliktas.

Finalinės „IndyCar“ sezono lenktynės, kuriose sportininkams bus skiriama dvigubai daugiau taškų, prasidės naktį iš sekmadienio į pirmadienį 01:30 val. Lietuvos laiku.