IndyCar. Pergalę paskutiniuose ratuose išplėšė F. Rosenqvistas

IndyCar. Pergalę paskutiniuose ratuose išplėšė F. Rosenqvistas
logo Liepos 12 d. 22:49, Chris Owens / IndyCar

„Road America“ trasoje vykusiose antrose šio savaitgalio „IndyCar“ lenktynėse pergalę paskutiniuose ratuose išplėšė Felixas Rosenqvistas. Tai pirmoji švedo ir ketvirtoji iš eilės „Ganassi“ komandos pergalė.

Kvalifikacijoje nugalėjęs „McLaren“ pilotas Patricio O’Wardas po starto išsaugojo lyderio poziciją ir išvengė incidentų, kuriuos sukėlė „Penske“ atstovas Willas Poweris. Australas visų pirma kliudė Ryano Hunterio-Reay‘aus bolidą, o įveikęs kelis posūkius kliudė ir Grahamo Rahalo automobilį.

Už sukeltus incidentus W. Poweris buvo nubaustas ir taip nusirito į rikiuotės galą. Australas vėliau pasirūpino, kad saugos automobilis dar kartą pasirodytų trasoje. Jo prireikė po to, kai sportininkas išlėkė už trasos ribų paskutiniame posūkyje.

P. O‘Wardas ilgą laiką sėkmingai pirmavo lenktynėse, bet jį ėmė vytis F. Rosenqvistas. Vienu metu šiuos du sportininkus skyrė 4 sekundės. Bet po prasto sustojimo, švedo atsilikimas nuo lyderio išaugo iki 7 sek.

Paskutinei lenktynių atkarpai P. O‘Wardas pasirinko minkštesnės sudėties padangas, O F. Rosenqvistas - kietesnės. Suprastėjusi meksikiečio padangų būklė padėjo švedui pasivyti varžovą.

Važiuodamas su nusidėvėjusiomis padangomis ir taupydamas degalus P. O‘Wardas bandė bet kokia kaina pasiekti finišą, tad paskutiniuose ratuose nesugebėjo rimčiau pasipriešinti F. Rosenqvistui. Pastarasis įsiveržė į priekį varžybų pabaigoje ir kirtęs finišo liniją iškovojo savo pirmąją pergalę „IndyCar“ karjeroje bei šių metų sezone.

P. O‘Wardui pavyko finišuoti antroje vietoje. Tai trečias kartas šiemet, kai meksikietis finišavo pirmame dešimtuke.

Ant paskutinio apdovanojimų pakylos laiptelio užlipo „Andretti“ komandos pilotas Alexanderis Rossi. Iki šiol geriausias amerikiečio rezultatas „Road America“ trasoje buvo 14-a vieta.

Kitas buvęs F-1 pilotas Marcusas Ericssonas pasekė komandos draugo F. Rosenqvisto pavyzdžiu ir paskutinei lenktynių atkarpai pasirinko kietesnės sudėties padangas. Švedas finišavo ketvirtas, už savęs palikęs Coltoną Hertą, finišavusį penktoje vietoje.

Čempiono titulą ginantis Josefas Newgardenas finišo liniją kirto devintoje vietoje. O iki šiol tris pergales iš eilės iškovojęs Scottas Dixonas antrąsias savaitgalio lenktynes baigė 12-as.

Rezultatai


Komentarai (0)
×

TOP naujienos

F-1.lt pulsas