IndyCar. Pirmose sezono lenktynėse triumfavo ispanas A. Palou (2)

IndyCar. Pirmose sezono lenktynėse triumfavo ispanas A. Palou
logo Balandžio 19 d. 01:28, Joe Skibinski / IndyCar

Pirmose šių metų „IndyCar“ sezono lenktynėse, vykusiose Barberio trasoje, Alabamos valstijoje (JAV), triumfavo naujasis „Ganassi“ pilotas Alexas Palou, varžybas pradėjęs iš trečios pozicijos.

Lenktynėms vos prasidėjus kilo didžiulė avarija. Išvažiavęs iš ketvirtojo posÅ«kio bolido nesuvaldė ir trasoje apsisuko „Penske“ atstovas Josefas Newgardenas. Amerikiečio bolidą kliudė keli varžovai. Dar keli sportininkai, bandydami išvengti susidÅ«rimo, atsidÅ«rė už trasos ribų.

Varžybas pratęsus, galinių padangų bÅ«kle skundėsi kvalifikacijos nugalėtojas Patricio O‘Wardas, kuris savo pirmąjį sustojimą atliko 19-ame rate. Dar po vieno rato į techninio aptarnavimo zoną pasuko ir Alexanderis Rossi.

Trasoje likęs ir priešingai nei pagrindiniai varžovai dviejų sustojimų taktiką pasirinkęs A. Palou demonstravo gerą tempą.

Sportininkams atlikus paskutinius sustojimus lyderį A. Palou ėmė vytis Willas Poweris. Tačiau sportininkai, atlikę du sustojimus, varžybų pabaigoje buvo priversti taupyti degalus. Du lyderius vienu metu skyrė mažiau nei pusantros sekundės. Vis dėlto A. Palou pavyko sėkmingai išlaikyti varžovą už savęs ir nugalėti pirmose šių metų „IndyCar“ sezono lenktynėse.

Antroje vietoje finišo liniją kirto W. Poweris, o ant paskutinio apdovanojimų pakylos laiptelio užlipo antrasis „Ganassi“ komandos lenktynininkas Scottas Dixonas.

Varžyboms artėjant prie pabaigos, lyderių trejetą pavijo P. O‘Wardas, bet meksikiečiui nepavyko prasibrauti į pirmą trejetuką, tad teko pasitenkinti ketvirta vieta.

Stipriausiųjų penketuką užbaigė ne vieną varžovą aplenkęs Sebastienas Bourdais. Dar įspÅ«dingiau pasirodė Rinusas VeeKay, kuris po avarijos Indianapolyje vykusiuose bandymuose, sezoną pradėjo su sulaužytu pirštu. Bet tai nesutrukdė sportininkui finišuoti šeštoje vietoje.

Sėkmingai kvalifikacijoje pasirodęs čempionato naujokas Romainas Grosjeanas startavo septintas. PrancÅ«zas, kaip ir lenktynių nugalėtojas A. Palou, pasirinko dviejų sustojimų taktiką. Po antrojo sustojimo į trasą grįžęs R. Grosjeanas atsidÅ«rė už lėtesnių varžovų ir prarado laiko. Galų gale debiutinėse „IndyCar“ lenktynėse prancÅ«zas finišavo dešimtas ir buvo geriausias tarp naujokų.

Rezultatai


Komentarai (2)
a99
IP: 7cca019 | 04/20 03:15 Atsakyti
Daug kas kritikavo Has sistemą, kad gadina bolido vaizdą. Sakiau kad Has kaip tik išgelbėjo bolido išvaizdą, nes alternatyvą galite matyti Indycar bolide. O ateityje neišvengiamai Indycar bolidai pereis prie pilnai uždaro kokpito, nes toks pusiau uždaras neturi prasmės. Nebent pasirinks F-1 Has sistemą.
F1 Fanas
IP: 9a47613 | 04/19 22:18 Atsakyti
Baisus bolidas ;DDDDDDDdd nu bent jau mano akys nepratusios :)
×

TOP naujienos