Po „Ferrari“ komandai itin nesėkmingų lenktynių Australijoje vokiečių žurnalistai kalbėjosi su septyniskart pasaulio čempionu Michaeliu Schumacheriu apie tai, kas dedasi ekipoje ir kaip šis vertina naujojo sezono pradžią.
Kur stebėjote Australijos GP?
Namuose.
Ir kėlėtės penktą ryto?
Šiais metais dėl vėlesnio lenktynių starto keltis nebuvo labai sunku. Be to, per kiekvienas lenktynes aš palaikau ryšį su komanda. Net turiu monitorių, kuriame rodomi pilotų laikai. Tačiau visa tai nėra taip svarbu, kaip bendravimas su pačia komanda.
Praeitą savaitgalį žiūrėdamas televizorių labai jaudinotės dėl „Ferrari“ komandos?
Aišku, jaudinausi, bet iš kitos pusės, tai juk lenktynių sportas. Galiu pasakyti tik vieną: geriau, kai taip (kalbama apie „Ferrari“ fiasko Australijos GP, - aut.past.) atsitinka sezono pradžioje, o ne pabaigoje, kuomet gali prarasti net ir čempiono titulą.
Tikite, kad „Ferrari“ ir 2008 metais laimės čempionatą?
Žinoma.
Nemanote, kad galbūt „Ferrari“ pilotai persistengė, norėdami pasirodyti kuo geriau? Kalbu apie Felipe Massos avariją starto metu.
Felipe įjungė neteisingą pavarą dėl priežasčių, kurių mes kol kas nežinome. Jis įjungė pirmą pavarą, dėl to didžiulę galią gavo galiniai ratai ir suvaldyti bolidą pasidarė labai sunku. Ratai prarado sukibimą ir su sąlyginai šaltomis padangomis bolidas tapo nevaldomas.
Felipe lenktynės tęsėsi tik 200 metrų...
Po to incidento Felipe važiavo gana gerai. Saugos automobilio fazė pasitaikė abiem „Ferrari“ pilotams nepalankiu metu. Mes iš to negalėjome gauti naudos. Tačiau net nekyla klausimas, jog mes galėtume nekovoti dėl čempiono titulo.
Kokią nuomonę turite dėl F. Massos ir Davido Coulthardo susidūrimo?
Tai greičiau Felipe kaltė. Nors iš kitos pusės manyčiau, jog Davidas galėjo ir truputį protingiau važiuoti. Jis turėjo šansą viską pabaigti be pasekmių. Tačiau neabejotina, kad incidentą sukėlė Felipe.
Kimi Raikkonenas du kartus atsidūrė už trasos ribų. Jis pernelyg optimistiškai vertino stabdžius?
Taip, jis buvo optimistiškas. Tačiau išslydimai iš trasos pasitaikė po saugos automobilio fazės ir būtent trečiajame posūkyje, kur pirmąkart reikia tikrai daug stabdyti. Tai yra kritinė fazė. Pirmiausia reikia vėl sušildyti padangas. Kimis važiavo senomis padangomis ir jas buvo daug sunkiau įšildyti negu tas, kurios buvo ant H. Kovalaineno bolido. Jis turėjo naujas padangas, o Kimiui tuo tarpu užsiblokavo ratai. Tokiose situacijose gali slysti net 100 metrų, o Kimis turėjo tik 5. Normaliais atvejais situaciją dar būtų buvę galima ištaisyti.
Ką manote apie naująsias saugos automobilio fazės taisykles?
Aš manau, jog silpnaprotiška uždaryti techninio aptarnavimo juostą, kai tik išvažiuoja saugos automobilis. Tai sakau ne tik apie mūsų komandą. Kai aš matau, kad, pvz., H. Kovalainenas važiuoja puikias lenktynes ir praranda vietą ant podiumo vien dėl to, kad saugos automobilis išvažiavo jam nepalankiu momentu, tai nėra gerai.
Jūs buvote labiau patenkintas senosiomis saugos automobilio fazės taisyklėmis
Būtent. Norima užkirsti kelią tam, kad pilotai per greitai neužvažiuotų į bosus. Bet tai galima padaryti ir kitomis priemonėmis. Pagal naujas taisykles, mano nuomone, atsitiktinumai vaidina per didelį vaidmenį.
„Ferrari“ žiemos bandymų metu nuvažiavo 14 000 km. Kaip Jūs paaiškintumėte, jog nepaisant to, Australijoje iškilo tokių didelių problemų su variklio patikimumu?
Mes išsiaiškinome, kas dėl to kaltas. Tai smulkmena, kuri per bandymus nepasitaikė. Tai niekaip nesusiję su variklio patikimumu, bet į detales aš nenorėčiau leistis („Ferrari“ komanda šiandien paskelbė, kad abiejų bolidų variklių gedimus Australijos GP lenktynių metu sukėlė kuro padavimo problemos, - aut.past.).
Jūs galite patikinti, kad variklio problemų Malaizijos GP nepasitaikys?
Variklio problemų net ir nebuvo. Tai tiesiogiai nesusiję su varikliu.
Kaip vertinate Nicko Heidfeldo ir Nico Rosbergo iškovotas podiumo vietas?
Aš džiaugiausi. Apskritai, smagu stebėti, kad „BMW“ ir „
Williams“ komandos daro tokią pažangą ir artėja prie lyderių. Nuo to tik įdomiau. Tačiau visada yra vietos ir komandoms lyderėms – „Ferrari“ ir „
McLaren“. Kaip viskas yra iš tikrųjų, pamatysime tik tada, kai visi važiuos pilnu greičiu. Australijoje dėl saugos automobilio fazių nebuvo aiškaus vaizdo.
Buvęs „Ferrari“ komandos vadovas Jeanas Todtas skrenda į Malaizijos GP. Galbūt jūs taip pat skrisite ten?
Aš niekada neturėjau planų skristi į Malaiziją. Tai nepasikeitė ir po Australijos lenktynių. Jeanas jau porą mėnesių planavo keliauti į Kualą Lumpurą. Ir kaip tik tinkamu laiku: dabar, krizėje po pirmųjų lenktynių, atvyksta šefas ir viską sutvarko. Tai klasikinė istorija, kurios tikrovėje nepasitaiko.
Kaip „Ferrari“ pasiseks Malaizijos GP?
Tikiuosi, jog gerai ir pasieksime pergalę.