Ispanijos GP: įdomioji statistika (6)

Ispanijos GP: įdomioji statistika
logo 2018 Gegužės 14 d. 16:38, Force India

Keletas įdomių statistinių faktų po pasibaigusio Ispanijos GP etapo.

Kvalifikacija

„Pole“ pozicija Lewisui Hamiltonui tapo ketvirtąjair trečiąja paeiliui šioje trasoje, antrąja šiame sezone ir 74 karjeroje. Dabar Lewisas turi tik viena „pole“ pozicija mažiau nei Vettelis ir Alonso kartu sudėjus (53+22=75).

Hamiltono „pole“ tapo 260-tąją britų lenktynininkams „Formulėje-1“. Britų lenktynininkai yra seni lyderiai pagal šÄ¯ rodiklį, antroje vietoje yra vokiečiai (162 „pole“), trečioje – brazilai (126 „pole“).

Hamiltono „pole“ tapo 90-tuoju „Mercedes“ istorijoje.

Lewisas Hamiltonas tapo pirmuoju Ispanijos trasos istorijoje, kuris šešis kartus paeiliui startavo iš pirmos eilės.

Kvalifikavęsis antras, Valtteri Bottas garantavo visą pirmą startinę eilę „Mercedes“ komandai – pirmą kartą šiais metais ir 53 kartą komandos istorijoje. „Mercedes“ komanda yra ketvirta pagal šÄ¯ rodiklį, pirmą vietą užima „Ferrari“ , toliau – „McLaren“ ir „Williams“.

Katalonijos trasa yra labai reikli aerodinamikai ir bendram mašinos efektyvumui. Trečius metus paeiliui tik „Mercedes“, „Ferrari“ ir ‚Red Bull“ užima pirmas tris starto eiles Barselonoje.

Nico Hulkenbergas dėl problemų su degalų sistema pirmą kartą po 60 etapų nepateko į antrą kvalifikacijos dalį. Praėjusį kartą tai atsitiko taip pat Ispanijoje prieš trejus metus.

Lenktynės

Lewiso Hamiltono pergalė Ispanijoje tapo trečiąją ispanų trasos istorijoje, antrąją britui šiame sezone ir 64 jo karjeroje.

Tai buvo 41 Lewiso pergalė po starto iš „pole“ pozicijos – pagal šÄ¯ rodiklį Hamiltonas aplenkė M. Schumacherį (40 pergalių iš „pole“).

Hamiltonas tapo pirmuoju Barselonoje, nugalėjusiu čia du kartus paeiliui po Schumacherio sėkmės, kuris čia laimėjo keturis etapus paeiliui nuo 2001 iki 2004 metų.

Hamiltonas pratęsė sėkmingą seriją, tapęs pirmuoju pilotu istorijoje, uždirbęs taškus 30 lenktynių paeiliui.

Finišavęs antras, V. Bottas padėjo „Mercedes“ iškovoti pergalingą dublį – pirmą šiame sezone ir 41 komandos istorijoje.

Finišavęs trečias, Maxas Verstappenas „Red Bull“ ekipai atnešÄ— 150 podiumą komandos istorijoje.

Pirmą kartą po aštuonių lenktynių nė vienas iš „Ferrari“ pilotų neužlipo ant podiumo. Pirmą kartą po perėjimo į „Ferrari“ komandą Vettelis ant podiumo užlipo bÅ«tent Ispanijoje.

Kimis Raikkonenas važiavo savo 100-ąsias lenktynės po paskutinės savi pergalės Australijoje 2013 metais.

Finišavęs 10-tas, Charlie Leclercas uždirbo taškus antrose lenktynėse paeiliui – pirmą kartą savo karjeroje ir pirmą kartą „Sauber“ komandai nuo 2015 metų.


Komentarai (6)
Primename, kad esate atsakingi už komentarus prieš LR įstatymus.
Zilvaras
| 05/17 21:36 Atsakyti
"Hamiltono „pole“ tapo 260-tąją" ir "Hamiltono „pole“ tapo 90-tuoju" - tai pole yra vyriškos ar moteriškos giminės?
Zilvaras
| 05/17 21:35 Atsakyti
Visiškai sutinku su tuo, kad straipsnių stiliaus ir gramatikos kokybė ritinėjasi kažkur bedugnės dugne.
A85 logo rėmėjas
| 05/15 15:37 Atsakyti
Šito puslapio stiprybė yra bendruomenė. Straipsniai tik vieta pasidalint savo įžvalgom ir komentarais. Žinant Lietuvos rinkos dydį, tai stebuklas, kad šitas puslapis tiek ilgai iš viso dar veikia, o ne virto kažkokiu liūdnu liūdno portalo priedu.
beglys
| 05/15 15:32 Atsakyti
Grengas
05/15 12:28

Koks grybas rašė/vertė šitą straipsnį?!! Labai retai piktinuosi dėl klaidų, bet tiek nosinių prikabinti kur nereikia... "..tapo ketvirtąją ir trečiąją paeiliui šioje trasoje, antrąją šiame.." Kiek iš lietuvių kalbos egzamino turėjai?!

Tu dar stebiesi? Aš tai jau net nepastebiu tų klaidų. O kas iš to, kad kad tu jiems davei pastabą, tai klausimas ar dabar pataisė ne dar į blogesnę pusę :) O šiaip tikriausiai čia labiau man kliūna ne gramatinės klaidos. Labiau akis bado stiliaus klaidos. Sakinio struktūra.
Bet iš principo galima, bent jau pasidžiaugti, kad žmonės dar bando išlaikyti šį puslapį ir bent jau kažką daro. Žinoma reikėtų jiems gero redaktoriaus.
Grengas
| 05/15 12:28 Atsakyti
Koks grybas rašė/vertė šitą straipsnį?!! Labai retai piktinuosi dėl klaidų, bet tiek nosinių prikabinti kur nereikia... "..tapo ketvirtąją ir trečiąją paeiliui šioje trasoje, antrąją šiame.." Kiek iš lietuvių kalbos egzamino turėjai?!
Mantas Baranauskas
| 05/14 17:07 Atsakyti
"Pirmą kartą po perėjimo į „Ferrari“ komandą Vettelis ant podiumo užlipo būtent Ispanijoje." Tai kad pirma karta uzlipo Melburne...
×

TOP naujienos