Italijos GP: Įdomioji statistika

logo 2019 Rugsėjo 10 d. 11:08, Pirelli

Keletas įdomių statistinių faktų po Monzoje pasibaigusių Italijos GP etapo lenktynių.

Laimėjęs kvalifikaciją Monzoje, Charlesas Lecercas iškovojo ketvirtąją „pole“ poziciją sezone. Tai buvo 21-oji „pole“ „Ferrari“ komandai Monzoje ir absoliutus rekordas pagal „pole“ skaičių vienai komandai šioje trasoje.

Charlesas Leclercas aštuntą kartą sezone kvalifikacijoje aplenkė komandos draugą Sebastianą Vettelį – ir septintą kartą paeiliui.

Kvalifikavęsis antras, Lewisas Hamiltonas devintą kartą sezone aplenkė komandos draugą Valtteri Bottą – devintą kartą karjeroje jis startavo iš pirmos eilės Monzoje.

Pirmą kartą nuo 2007 m. Prancūzijos GP etapo dvi „Renault“ mašinos kvalifikavosi pirmame šešetuke. Tada tai buvo Giancarlo Fisicella ir Heikki Kovalainenas.

Lance‘as Strollas pirmą kartą sezone pateko į kvalifikacijos finalą, parodęs devintą laiką. Praėjusį kartą jis finale buvo prieš metus – taip pat Monzoje. Pirmą kartą šiame sezone Lance‘as kvalifikacijoje aplenkė savo ekipos partnerį, kuris iškrito iš kovos dėl problemų su mašina.

Po keturiolikos GP etapų tik vienoje komandoje išliko triuškinantis rezultatas kvalifikacijoje – 14:0 – tiek kartų debiutantas Gerorge‘as Russellas aplenkė savo kolegą Robertą Kubicą „Williams“.

Laimėjęs lenktynes Monzoje, Charlesas Leclercas iškovojo savo antrąją pergalę karjeroje ir 19-tąją „Ferrari“ ekipai šioje trasoje – tai rekordinis skaičius pergalių vienai  komandai vienoje trasoje.

Iškovojęs po pirmosios pergalės karjeroje antrą pergalę kitose lenktynėse, Leclercas pakartojo Bruce McLareno, Nigelo Mansello, Damono Hillo, Mikos Hakkineno ir Lewiso Hamiltono pasiekimus.

Finišavęs antras, Valtteri Bottas iškovojo 40 podiumą sau ir 200-tąjį „Mercedes“ komandai.

Lewisas Hamiltonas finišavo trečias, aštuntą kartą karjeroje užlipo ant podiumo Monzoje. Tai pirmasis kartas istorijoje, kai pasaulio čempionas buvo trečias italų trasoje.

Finišavę ketvirtas ir penktas, Danielis Ricciardo ir Nico Hulkenbergas pasiekė geriausio rezultato „Renault“ po gamyklinės komandos sugrįžimo į pasaulio čempionatą. Pirmą kartą po 2008 m. Japonijos GP, abu „Renault“ lenktynininkai atsidūrė pirmajame penketuke.

Perėjęs į „Red Bull“ ekipą, Alexas Albonas dvejose lenktynėse finišavo šešetuke, du kartus aplenkęs Maxą Verstappeną.

Finišavęs devintas namų lenktynėse, Antonio Giovinazzi pasiekė geriausio rezultato savo karjeroje.

Sebastianas Vettelis finišo liniją kirto tik 13-tas, tai buvo 200-asis jo finišas GP lenktynėse.