Italijos GP: įdomioji statistika

logo 2020 Rugsėjo 08 d. 10:11, Sauber

Keletas įdomių statistinių faktų po Monzoje pasibaigusių Italijos GP lenktynių...

Laimėjęs kvalifikaciją Monzoje, Lewisas Hamiltonas iškovojo 6 „pole“ poziciją šiame sezone, 7-tą Italijos trasoje ir 94-tą karjeroje. Tai buvo pats greičiausias „pole“ per visą pasaulio čempionato istoriją – su vidutinių 264,36 km/h greičiu.

Valtteri Bottas pirmą kartą kvalifikavosi pirmoje eilėje Monzoje. Pirma kartą nuo 2016 m. „Mercedes“ komanda užėmė visą pirmą starto eilę Monzoje.

Carlosas Sainzas kvalifikavosi trečias, „McLaren“ komandai tai jau buvo trečia trečioji vieta šį sezoną.

Sergio Perezas nėra niekada nestartavęs aukščiau ketvirtos vietos. Ir Monzoje jis kvalifikavosi ketvirtas – jau aštuntą kartą per visą karjerą.

Maxas Verstappenas kvalifikavosi penktas, pratęsdamas nesėkmingą seriją „Red Bull“ komandai – perėjus prie hibridinių jėgainių „Formulėje-1“ nuo 2014 metų, šios komandos pilotai Monzoje niekada nestartavo pirmame ketvertuke.

Kvalifikavęsis šeštas, Lando Norrisas pratęsė sėkmingą seriją pagal startus pirmame dešimtuke – iki 15 lenktynių.

Pirmą kartą nuo 1984 metų nė vienas „Ferrari“ lenktynininkas nepateko į kvalifikacijos finalą Monzoje.

Antonio Giovinazzi lieka vieninteliu pilotu, kuris pasitraukė iš kovos jau pirmoje sesijoje per visas šių metų kvalifikacijas.

Tik dvejose komandose yra triuškinantis rezultatas 8:0 komandinėje įskaitoje. Rezultatu 8:0 Maxas Verstappenas pirmauja prieš Alexą Alboną, o „Williams“ komandoje George‘as Russellas dominuoja dvikovoje su Nicholas Latifi. Pernai Russellas aplenkė komandos draugą Robertą Kubicą rezultatu 21:0.

Laimėjęs Italijos GP lenktynes, Pierre‘as Gasly iškovojo pirmąją pergalę karjeroje. Jis tapo 109-tuoju „Formulės-1“ etapo nugalėtoju istorijoje. 108-tuoju nugalėtoju tapo Charlesas Leclercas. Iki pirmosios pergalės Pierre‘as nuvažiavo 55 GP varžybas, o Charlesas – 34 GP.

Pierre‘o Gasly pergalė buvo 80-toji prancūzų lenktynininkams ir pirmoji nuo 1996 m. Monako, kur nugalėjo Olivieras Panis. Prancūzai – ketvirti pagal nacijas tarp nugalėtojų.

Nacija   Pergalės

1. Didžioji Britanija 293
  2. Vokietija 179
  3. Brazilija 101
  4. Prancūzija 80
  5. Suomija 55

Pirmoji „AlphaTauri“ pergalė buvo iškovota toje pačioje trasoje, kurioje 2008 m. Sebastianas Vettelis iškovojo vienintelę pergalę „Toro Rosso“ komandos istorijoje – tos pačios komandos, tik kitu pavadinimu.

Gasly pergalė sutapo su bendradarbiavimo tarp šios komandos ir „Honda“ motoristų jubiliejumi, bendros varžybos Monzoje jiems buvo 50-tosios.

Finišavęs antras, Carlosas Sainzas pasiekė geriausio rezultato karjeroje. Lando Norrisas baigė lenktynes ketvirtas – pirmą kartą po 2011 m. abu „McLaren“ pilotai užbaigė varžybas pirmame ketvertuke.

Finišavęs trečias, Lance‘as Strollas antrą kartą karjeroje užlipo ant podiumo. Pirmasis jo podiumas buvo Baku 2017 m., kur lenktynės taip pat buvo sustabdytos raudonomis vėliavomis. Strollo podiumas Baku buvo paskutiniu „Williams“ komandos podiumu istorijoje, o podiumas Monzoje buvo pirmasis „Racing Point“ istorijoje.

Pierre‘as Gasly – 10-tas lenktynininkas F-1 istorijoje, kuris nugalėjo startavęs iš 10-tos vietos.

Pirmą kartą nuo Vengrijos’12 Monzoje ant podiumo nebuvo nė vieno „Mercedes“, „Red Bull“ ir „Ferrari“ atstovo.

Valtteri Bottas finišavo penktas, o Lewisas Hamiltonas – septintas. Pirmą kartą perėjus prie hibridinių jėgainių „Mercedes“ neužlipo ant podiumo Monzoje.

Finišavęs septintas, Hamiltonas uždirbo taškus 221-ose lenktynėse per visą karjerą, pakartodamas Michaelio Schumacherio rekordą. Tuo tarpo Michaelis gavo taškų 72 proc. važiuotų varžybų, o Lewisas – 86 proc. Hamiltonas uždirbo taškus 41-eriose varžybose paeiliui, pratęsdamas savo rekordinę seriją.

Pirmą kartą nuo 1995 metų abu „Ferrari“ pilotai nefinišavo Monzoje.