Italijos GP: įdomioji statistika

logo 2022 Rugsėjo 13 d. 11:22, Pirelli

Keletas įdomių statistikos faktų po Monzoje pasibaigusių Italijos GP lenktynių...

Laimėjęs kvalifikaciją Monzoje, Charlesas Leclercas iškovojo aštuntą „pole“ šiame sezone ir 17-tą karjeroje, pagal šį rodiklį susilygindamas su Jackie Stewartu ir Maxu Vetstappenu.

Aštuonios „pole“ per sezoną – geriausias „Ferrari“ komandos lenktynininkų pasiekimas nuo 2004 m., kai lygiai tiek „pole“ iškovojo Michaelis Schumacheris.

Leclerco „pole“ - 22-asis „Ferrari“ pasiekimas Monzoje – tai absoliutus rekordas pagal vienoje trasoje iškovotų „pole“ skaičių.

George'as Russellas kvalifikacijoje buvo šeštas, tačiau dėl varžovų baudų startavo iš antros pozicijos - „Mercedes“ komandai tai buvo antras startas iš pirmosios eilės šiais metais po Russello „pole“ Vengrijoje.

Lando Norrisas startavo trečias – tai geriausia „McLaren“ startinė pozicija šiame sezone.

Danielis Ricciardo kvalifikacijoje buvo aštuntas, tik šeštą kartą šiais metais pateko į kvalifikacijos finalinę dalį.

Pierre'as Gasly parodė devintą laiką, nutraukdamas seriją iš septynių lenktynių paeiliui, kuriose jis nepatekdavo į finalinę sesiją.

Fernando Alonso pirmą kartą nuo 2014 metų pateko į kvalifikacijos finalą Monzoje.

Nyckas de Vriesas kvalifikacijoje buvo 13-tas savo debiutiniame GP, iš pirmo bandymo susilygindamas su „Williams“ komandos partneriu Nicholasu Latifi pagal patekimo į antrą kvalifikacijos dalį.

Septintą kartą iš aštuonių lenktynių Sebastianas Vettelis iškrito iš kovos jau pirmoje kvalifikacijos dalyje.

Laimėjęs Italijos GP etapą Maxas Verstappenas iškovojo penktąją pergalę paeiliui – tai jo asmeninis rekordas, tai buvo 11-ta jo pergalė šiame sezone, tai irgi Maxo asmeninis rekordas ir 31-oji pergalė karjeroje. Pagal pergalių skaičių olandas susilygino su Nigelu Mansellu.

Trasa Monzoje buvo vienintelė, kurioje Maxas yra lenktyniavęs, bet anksčiau niekada nebuvo užlipęs ant podiumo. Tai buvo pirmasis podiumas „Red Bull“ komandai Monzoje perėjus prie hibridinių turbovariklių.

Charlesas Leclercas finišavo antras, uždirbdamas septintą podiumą sezone ir 20-tą karjeroje.

Finišavęs trečias, George'as Russellas septintą kartą šiais metais užlipo ant podiumo. Tai buvo 13-as podiumas „Mercedes“ ekipai, tačiau jie neturi nė vienos pergalės – tai naujas „Formulės-1“ rekordas.

Lewisas Hamiltonas finišavo penktas po starto iš 19-tos vietos – tai geriausias jo finišas Monzoje nuo 2019 metų.

Finišavęs šeštas, Sergio Perezas uždirbo taškus Monzoje devintus metus paeiliui.

Lando Norrisas finišavo 7-tas penkiose lenktynėse iš šešių paskutinių etapų ir užima 7 vietą asmeninės įskaitos lentelėje.

Finišavęs 9-tas, Nyckas de Vriesas tapo 348-tuoju sportininku, kurie uždirbo taškus „Formulės-1“ lenktynėse ir 67-tuoju iš tų, kurie taškų gavo debiutinėse lenktynėse. Pirmą kartą po 2006 metų lenktynėse dalyvavo du pilotai iš Nyderlandų.

Estebanas Oconas užbaigė lenktynes 11-tas, o Fernandos Alonso visai pasitraukė iš distancijos – antrą kartą šiame sezone „Alpine“ komanda neuždirbo taškų – pirmą kartą tai taip pat atsitiko Italijoje – Imolos trasoje.

Alonso nuvažiavo 350-tąsias savo GP lenktynes, pakartodamas Kimio Raikkoneno rekordą. Ispanui nutrūko sėkminga serija iš 10-ties lenktynių, kuriose jis gavo taškų.

Italijoje lenktynės 12-tą kartą F-1 istorijoje finišavo paskui saugos automobilį.