J. Buttono kontraktas su „McLaren“ nebus pratęstas

logo 2017 Lapkričio 18 d. 05:50, McLaren

Kai Lando Norris buvo oficialiai patvirtintas atsarginiu „McLaren“ pilotu 2018 matais, logiška buvo nuspėti, kad Jensonas Buttonas, kuris iki pat šio sezono užėmė šią vietą, savo misiją F-1 galutinai užbaigė. Įvairiuose interviu „Formulės-1“ veteranas sakė, kad išsiskiria su pasaulio čempionatu, kad galėtų dalyvauti vienoje japonų lenktynių serijų.

Jensono Buttono kontraktas užsibaigia šių metų pabaigoje ir nebus pratęstas, o „McLaren“ lenktynių direktorius Ericas Boullieras padėkojo pilotui už tai, ką jis padarė komandai per aštuonis bendradarbiavimo metus.

„Jensonas – puikus lenktynininkas, jis garbingai atstovavo „McLaren“, „Formulę-1“ ir Angliją, - pareiškė Boullieras.- Jo kontraktas užsibaigia metų pabaigoje, bet jis visada bus „McLaren“ dalimi. Toks gyvenimas, bet dabar prasideda nauja jo dalis ir trečiojo piloto vaidmenį perima Lando“.

Buttonas atėjo į „McLaren“ 2010 metais, prieš tai buvusiame sezone iškovojo čempiono titulą kartu su „Brawn GP“ ir tapo Lewiso Hamiltono komandos kolega. Per tą laiką jis laimėjo aštuonerias lenktynes – paskutiniu tokiu pasiekimu buvo pergalė Brazilijoje 2012 metais, kuri kol kas yra ir paskutinė „McLaren“ komandos pergalė.

Startas Monake šiame sezone buvo 306 jo karjeroje – bendroje pasaulio čempionatų statistikoje Jensonas Buttonas užima trečia vietą tarp labiausiai patyrusių F-1 pilotų: daugiau už jį yra važiavę tik Rubensas Barrichello (323) ir Michaelis Schumacheris (307).