J. Key: 2021 m. tikimės įtvirtinti pažangą

J. Key: 2021 m. tikimės įtvirtinti pažangą
logo 2020 Gruodžio 23 d. 14:50, McLaren F1

McLaren“ – vienintelė komanda, kuri šį tarpusezonį keis jėgos agregatų tiekėją. Bolidų tobulinimas yra apribotas sąlyginiai balais (tobulinimo taškais), kuriuos „McLaren“ yra priversta panaudoti jėgos agregato keitimui, tačiau ekipos technikos direktorius Jamesas Key mano, kad jų bolidas bus dar greitesnis.

Jamesas Key: „Akivaizdu, kad rimti pakeitimai automobilio konstrukcijoje susiję su perėjimu prie kito gamintojo jėgainės. Skirtingai nuo varžovų, mes negalime paprasčiausiai nukopijuoti dabartinio bolido. Mums teko daug ką pakeisti – „Mercedes“ motoro elektronika ir aušinimo sistemos yra visai kitokios. Pasikeis ne tik važiuoklė, bet ir pavarų dėžė ir žinoma, pats vidaus degimo variklis, todėl MCL35 iš esmės bus naujas automobilis.

Būtinybė panaudoti tarpusezonio laiką jėgainės keitimu privertė mus pakeiti požiūrį į naujos mašinos kūrimą, tačiau mes jaučiame, kad rikiuotėje nenusirisime žemyn. Mes pasiekėme nemenkos pažangos per 2020 metus ir tikimės šią sėkmę įtvirtinti remdamiesi per šį sezoną surinkta informacija.

Kova vidurinėje komandų grupėje buvo labai įtempta. Situacija keitėsi priklausomai nuo trasų charakteristikų, oro, padangų ir bolido tobulinimo. Kartais viską nulemdavo viena dešimtoji ar net pusė šimtosios sekundės. Mes išgryninome sritis, kuriose varžovai buvo stipresni, suradome silpnąsias mūsų mašinos puses ir sugebėjome pasitempti.

Ne visuomet tai buvo pastebima. Kai kurios trasos ir sąlygos mums paprasčiausiai netiko, ypač antroje sezono dalyje. Manau, kad taisyklėse yra pakankamai svertų šias problemas išspręsti 2021 m. Žinoma, jei projektą mes būtumėm pradėję nuo „švaraus lapo“, tai galėjome pasiekti daugiau, bet tos sritys, kuriose mums reikia dar pasitempti, nėra susijusios su MCL35 architektūros koncepcija“.


Komentarai (0)
×

TOP naujienos