J. Key: FIA ir komandos turi skirtingus tikslus

J. Key: FIA ir komandos turi skirtingus tikslus
logo Liepos 24 d. 10:55, Red Bull Content Pool

Kitais metais „Formulėje-1“ įsigalios naujas Techninis reglamentas. „McLaren“ technikos direktorius Jamesas Key pokalbyje su „RaceFans“ giliai įsitikinęs pareiškė, kad komandų darbas optimizuojant naująsias mašina nesutrukdys pagrindiniam tikslui – palengvinti lenkimus, o jei tokios problemos iškils, taisykles vėl bus galima pakoreguoti.

Jamesas Key: „Apribojimai bus pakankamai griežti ir FIA padarė viską, kad bÅ«tų laikomasi principo, kuris yra naujojo reglamento esmė – leisti lenktynininkams iš labai arti persekioti varžovus ir palengvinti kovą dėl pozicijų trasoje.

Manau, kad Patas Symondsas ir jo kolegos padarė viską teisingai. Tai absoliučiai teisingas požiÅ«ris kuriant naujas taisykles, kai jÅ«s imatės klausimo esmės, ypač kai kalbama apie aerodinamiką. Žinoma, dar yra padangos ir kiti faktoriai, bet iš esmės federacija stengėsi nustatyti kitokias aerodinamines charakteristikas.

Akivaizdu, kad komandos turi savus tikslus, jiems svarbiausia – sukurti maksimaliai greitą bolidą. Traktuojant reglamentą, kiekvienas suras savo kelią, kurio, gal bÅ«t, neturėjo galvoje FIA, kurdama naujas taisykles – ir tai gali sutrukdyti naujų reglamento idėjų realizacijai.

Jei komandoms reikėtų naująsias mašinas pristatyti jau dabar, jos bÅ«tų labai panašios pagal savo charakteristikas. Iki kito sezono pradžios inžinieriai nuodugniau išsiaiškins su reglamento detalėmis, jie bus labiau skirtingi, su naujaisiais bolidais tikrai bus galima lengviau aplenkti nei dabar. O tikslinant 2023 m. reglamentą bus galima jį koreguoti ir panaikinti tuos komandų sprendimus, kurie trukdys artimos kovos trasose principams“.


Komentarai (0)
×

TOP naujienos

F-1.lt pulsas