J. Todtas: „Ferrari“ jau nebepanaši į tą komandą, į kurią atėjau 1993 metais (4)

J. Todtas: „Ferrari“ jau nebepanaši į tą komandą, į kurią atėjau 1993 metais
logo 2020 Rugsėjo 16 d. 12:13, Red Bull Content Pool / Getty Images

FIA prezidentas Jeanas Todtas apsilankė „Ferrari“ 1000-tojo etapo šventės ceremonijoje Florencijoje. Žmogus, kuriam vadovaujant „Ferrari“ pasiekė daugiausiai laimėjimų, gana atsargiai kalbėjo apie šios ekipos pasiekimus.

Jeanas Todtas: „1000-tosios „Ferrari“ lenktynės - tai labai daug. Vaikystėje aš sirgau už „Ferrari“, po to dirbau šioje komandoje, o dabar į visa tai žvelgiu iš šalies ir išsaugau neutralitetą. Mano epocha „Ferrari“ užsibaigė.

Bet man nepatinka, kai kas nors turi rimtų problemų ir nesvarbu, kas tai yra. Galiu tik pasakyti, kad šiuolaikinė „Ferrari“ nepanaši į tą komandą, į kurią aš atėjau 1993 metais. Tuomet norėjau turėti tokius gerus pagrindui tolimesniam sėkmingam darbui. Šiandien „Ferrari“ - stipri komanda, nors kai kurie elementai nėra savose vietose.

Kitais metais „Formulėje-1“ prasidės permainos: atsiras biudžetų apribojimai, o dar po metų įsigalios visai naujas reglamentas. Jeanas Todtas norėtų veikti kur kas radikaliau...

„Aš ką tik buvau Indianapolyje ir mačiau puikias lenktynes, - tęsė FIA prezidentas. -Ten kai kurioms komandoms pakanka 8 mln. dolerių dalyvavimui. Mūsų sportas yra unikalus. Tai lenktynininkų kova tarpusavyje ir vienų mašinų su kitomis. Bet dabartinė technika visiškai pasikeitė. Ir pasaulis aplink ją - taip pat. Dabar visose šalyse svarbiausia problema yra klimato kaita. Be hibridinių technologijų „Formulė-1“ neišgyventų visai“.

Todto žodžiais, „daugelis praeities elementų, tokių kaip neriboti bandymai ir „ginklavimosi varžybos“ daugiau negali egzistuoti. Tai užmuštų mūsų sportą. Jei mus pavyktų nuo  2023 metų naudoti biodegalus, atsirastų laisvė pasirenkant variklių architektūrą. Tada būtų galima pagalvoti ir apie mažiau sudėtingus jėgos agregatus, jei jie liktų ne mažiau efektyvūs“.

„Volkswagen“ koncerno vadovas Herbertas Diessas pareiškė, kad su sintetiniais degalais „Formulė-1“ taptų labiau patrauklesnė platforma automobilių gamintojams nei „Formulė-E“. Jeanas Todtas šiuos žodžius priėmė su šypsena: „Aš girdėjau apie tai, bet ne asmeniškai iš pono Diesso, todėl noriu būti atsargus su pareiškimais, nes nežinau, ar iš tikrųjų jis taip pasakė. Jei taip, tai aš jam tegaliu pasakyti: „Sveiki atvykę į „Formulę-1“.

Aš pageidaučiau turėti 12 komandų vietoje dešimties, o didelis stojamasis mokestis - savotiška garantija, kad kandidatas yra nusiteikęs labai rimtai. Po to, kai nusistovės naujoji sistema su komandų biudžetų ribojimais, mes galėsime pradėti kalbėti apie naujų komandų pritraukimą. Dabar mes negalėjome įtraukti šio punkto į naująją Konkordo sutartį“.

Jeanas Todtas pridėjo, kad jam įspūdį padarė Pierre‘o Gasly pergalė Monzoje, nes siurprizai taip pat yra šio sporto esmė. Tačiau FIA prezidentas pasisako prieš dirbtines žiūrimumo didinimo priemones, tokias kaip atvirkštiniai startai ir pan.

„Man nepatinka tai, kas vyksta „Formulėje-2“ ir „Formulėje-3“. Dirbtinis intrigos kūrimas - tai neveikia, - aiškino Todtas. - Aš balsuosiu prieš šią taisyklę, bet jei ji surinks daugumą balsų, tai bus malonu“.


Gauti el. paštu naujienas

Komentarai (4)
Kalbininkas
IP: f7f73e3 | 09/19 21:53 Atsakyti
Klaidas patikrinkite pries viesindami..
Petra
IP: 6b77ea0 | 09/17 03:35 Atsakyti
Каждому нужно вырубать жекпоты на абсолютно свежее известное шикарное азартное место бонусы слотика (slottica-casino.su).
У нас нормалдесные бездепчики.
официальный сайт слотика - современный вебсайт от
сайта партнерки jim.partners. настроенный
для той ситуации шобы собирать каждого из и не только
лудиков в этом онлайн месте - slottica online.
gggg
IP: 12387da | 09/16 18:02 Atsakyti
No shit Sherlock
Paulius 1
IP: 4e9cbab | 09/16 16:06 Atsakyti
Tikras politikas, savo kalba nieko įdomaus nepasakė. Bonus: https://m.youtube.com/watch?v=VY2ZudHWIUw
×

TOP naujienos

F-1.lt pulsas