Japonijoje iš „pole“ pozicijos startuos S. Vettelis

logo 2019 Spalio 13 d. 05:19, Ferrari

Japonijos GP lenktynes iš „pole“ pozicijos pradės „Ferrari“ pilotas Sebastianas Vettelis. Vokietis kvalifikacijoje pranoko komandos draugą Charlesą Leclercą ir abu „Mercedes“ atstovus Valtteri Bottą bei Lewisą Hamiltoną.

Paskutinėje važiavimų dalyje S. Vettelis vieną Suzukos trasos ratą įveikė per 1 min. 27,2 sek. ir pakilo į pirmąją vietą. Vėliau vokietis pagerino savo rezultatą vieną ratą įveikęs 1 min. 27,064 sek. ir iškovojo pirmąją startinę poziciją. Tai pirmoji S. Vettelio „pole“ nuo šių metų Kanados GP.

Antrasis „Ferrari“ pilotas Charlesas Leclercas važiavimų pabaigoje savo rezultatą pagerino trimis dešimtosios sekundės dalimis, bet liko antras. Tad monakečiui nepavyko iškovoti penktosios „pole“ pozicijos iš eilės ir devintą kartą iš eilės kvalifikacijoje įveikti S. Vettelį.

Penktadienio treniruotėse buvęs greičiausias Valtteri Bottas šį kartą kvalifikacijoje liko trečias. Suomiui iki vietos pirmoje startinėje eilėje pritrūko vos 0,04 sek.

Nedaug nuo komandos draugo atsiliko čempionato lyderis Lewisas Hamiltonas, kvalifikaciją užbaigęs ketvirtoje vietoje.

Paskutinėje važiavimų dalyje identiškus laikus užfiksavo abu „Red Bull“ pilotai. Kadangi Maxas Verstappenas pirmas vieną ratą įveikė per 1 min. 27,851 sek., jam atiteko penktoji startinė vieta. Tuo tarpu Alexas Albonas lenktynes pradės iš šeštos pozicijos.

Pozicijas ketvirtoje startinėje eilėje išsidalino „McLaren“ lenktynininkai. Greičiu pranokęs komandos draugą Lando Norrisą, Carlosas Sainzas iškovojo septintą startinę poziciją.

Greičiausiųjų dešimtuką užbaigė Pierre‘as Gasly ir Romainas Grosjeanas.

Kvalifikacijai vos prasidėjus, važiavimus du kartus teko stabdyti po to, kai išvažiavę iš paskutinio posūkio savo bolidų nesuvaldė ir į apsauginę sieną trenkėsi Robertas Kubica bei Kevinas Magnussenas.